DOMINACIJA U PL: Poker Čelsija i Kristal Palasa!

07.11.2020

19:40

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali Šefild junajted sa 4:1 u 8. kolu Premijer lige.

FK Čelsi

Izabranici Frenka Lamparda su do trijumfa stigli posle nešto lošijeg starta i preokreta.

Mrežu gostiju su pogađali Ejbraham, Čilvel, Silva i Verner, dok je Ziješ zabeležio dve asistencije.

Jedini gol za Šefild postigao je Mekgoldrik, već u 9. minutu.

Ovo je četvrta uzastopna pobeda londonske ekipe u svim takmičenjima, a malo je falilo da i šesti meč zaredom sačuvaju svoju mrežu.

Prethodno je Kristal Palas identičnim rezultatom savladao Lids u meču u kome nije igrao Luka Milivojević.

Vodeći gol postigao je štoper Skot Dan u 13. minutu. Prednost je duplirao Eze u 22. minutu, golom iz slobodnog udarca. Bamford je smanjio na 2:1 u 27. minutu, da bi treći pogodak Palasa stigao u 43. minutu, kada je Košta zatresao svoju mrežu.

Pobedu je overio u 70. minutu Džordan Aju.