REAL JEDVA IŠČUPAO BOD: Tadićev Ajaks remizirao sa Atalantom, Radonjićev Marsej NASTRADAO od Sitija!

27.10.2020

19:29 >> 22:08

Fudbaleri Real Madrida su odigrali nerešeno sa Borusijom Menhengladbah 2:2 posle prave drame, Ajaks je identičnim rezultatom remizirao sa Atalantom 2:2, dok je Siti bio ubedljiv protiv Marseja 3:0.

RepublikaFoto: Tanjug
Dušan Tadić

Real je do boda došao u nadoknadi. Igrao je fantastično mladi momak Markus Tiram koji ima samo 23 godine, iskoristio je svoje šanse i postigao dva gola danas za 2:0.

Prvi gol u 33. minutu, iskoristili su šansu domaći, odlično je Plea proigrao Tirama koji iz prve pogađa za 1:0. Drugi u 58. minutu, odlična akcija po desnoj strani, Plea šutira, Kurtoa odbija na nogu Tirama koji ne greši za  2:0.

Real je uspeo da smanji rezultat na samom kraju utakmice preko Karima Benzeme, dao je Francuz tračak nade gostima da mogu makar do izjednačenja. To se i desilo. Kazemiro u trećem minutu nadoknade donosi bod svom timu. Luka Jović danas bez minuta.

Ajaks je poveo posle pola sata igre. Gosens je u svom kaznenom prostoru nesmotreno reagovao u duelu sa Traoreom, pa je sudija Skomina pokazao na belu tačku. Siguran realizator jedanaesterca bio je naš Dušan Tadić.

Osam minuta kasnije, ''kopljanici'' su duplirali svoju prednost. Neres je delovao po levoj strani, odlično je centrirao za Lasinu Traorea, koji iz dva pokušaja uspeva da ugura loptu u mrežu  0:2.

Činilo se da Atalanta nema rešenje za igru Ajaksa, ali u nastavku druga slika na terenu, zahvaljujući Duvanu Zapati.

Snažni kolumbijski napadač je u 54. minutu na asistenciju Gomeza prepolovio prednost gostiju, a šest minuta kasnije ga je Pašalić lepo proigrao, Zapata je umakao svojim čuvarima i snažnim udarcem iskosa sa desne strane savladao Onanu za izjednačenje na 2:2.

Liverpul je kod kuće savladao šampiona Danske Mitjiland 1:0.

Liverpul je prvi deo igre završio bez udarca u okvir gola i to je bilo poluvreme za zaborav. Uozbiljio se Liverpul i došao do vodećeg gola u 55. minutu. Strelac je bio Žota, na asistenciju Aleksandera-Arnolda.

Odmah posle gola ulaze Salah i Mane. Tačku na meč stavio je upravo Salah, sa penala u 92. minutu.

Marsej je dočekao na svom terenu ekipu Mančester sitija koja je bez velikih problema slavila sa 0:3.

Prvi gol nakon nenormalne greške Marseja, De Brujne je ni kriv, ni dužan dobio loptu na desnoj strani, poslao loptu u sredinu Toresu koji pogađa u 18. minutu.

Marsej se nekako držao u igri sve do pred kraj kada je Gundogan praktično rešio pitanje pobednika. Igrao se 76. minut kada je Nemac pogodio, bio je sam na drugoj stativi.

U 81. minutu Sterling koristi fantastičnu akciju Sitija, našao se na drugoj stativi odakle mu nije bilo teško da postigne gol i postavi konačnih 0:3.

Porto je stigao do prve pobede ove sezone u Ligi šampiona i to protiv Olimpijakosa na svom terenu.

Atletiko u Madridu savladao Salcburg sa 3:2.

Markos Ljorente je u 29. minutu doveo Madriđane u vođstvo, a gosti su uzvratili lepim golom Soboslaja jedanaest minuta kasnije.

Početkom drugog poluvremena najava iznenađenja, Beriša je doneo preokret ekipi Salcburga, ali je bilo dovoljno vremena da Atletiko uzvrati,.što se i dogodilo.

Žoao Feliks je pet minuta kasnije izjednačio na 2:2, posle akcije kroz sredinu, a isti igrač je posle kornera doneo i preokret u 85. minutu, pa je Atletiko ipak osvojio sva tri boda u ovom meču.

Atalanta  - Ajaks 2:2

Atletiko Madrid - Salcburg 2:2

Borusija Menhengladbah - Real Madrid 2:2

Liverpul -  Mitjiland 2:0

Olimpik Marsej - Mančester siti 0:3

Porto - Olimpijakos 2:0

93. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Liverpul stavlja tačku na meč!

93. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Kazemiro spašava Real!

87. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Benzema smanjio zaostatak Reala!

81. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Upisao se i Sterling u 81. minutu, na još jednu asistenciju De Brujnea.

60. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zapata donosi Atalanti izjednačenje!

59. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Novi gol Tirama, Real u nokdaunu!

55. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Liverpul protiv Mitjilanda! Vodeći gol postiže u 55. minutu Diogo Žota.

54. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Smanjuje Atalanta! Strelac u 54. minutu je Duvan Zapata, na asistenciju Gomesa.

52. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Atletiko izjednačio! Za 2:2 pogodio je Žoao Feliks u 52. minutu.

47. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Salcburg vodi u Madridu protiv Atletika! Strelac vodećeg gola je Beriša.

46. minut - počela su druga poluvremena!

45. minut - Gotova su prva poluvremena!

40. mnut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Salcburg izjednačio! Strelac u 40. minutu je Soboslaj.

38. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ajaks uvećava prednost, strelac je Traore!

33. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Borusija Menhengladbah vodi protiv Reala! Strelac je Tiram!

30. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je Dušan Tadić!

29. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Atletiko Madrid vodi posle gola Ljorentea!

18. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac za Siti je Kevin De Brujne!

11. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Porto vodi protiv Olimpijakosa! Strelac je Fabio Vijera.

1. minut - Utakmice su počele!

Srbija pomno prati mečeve jer će se trojica srpskih internacionalaca naći u startnim postavama, dok će ostala trojica vrebati šansu sa klupe.

Dušan Tadić startuje za Ajaks protiv Atalante u gostima, dok je Nemanja Radonjić u startnoj postavi Marseja za meč protiv Mančester sitija.

Ivan Šaponjić na klupi Atletiko Madrida počinje meč protiv Salcburga, dok će i Luka Jović početi meč na klupi Real Madrida na gostovanju Borusiji Menhengladbah.

Marko Grujić je na klupi, a Lazar Ranđelović igra od starta u duelu Porta i Olimpijakosa.