(VIDEO) FENOMENALNA UVERTIRA ZA ARARAT: Zvezda RAZBILA Mladost u Lučanima

26.09.2020

17:54

Golove su postigli Željko Gavrić, Aleksandar Katai, Dijego Falćineli i Radovan Pankov.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol u Lučanima

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima rezultatom 4:0, u okviru devetog kola Superlige Srbije i tako napravili sjajnu uvertiru za meč sezone koji će u četvrtak igrati protiv Ararata u Jermeniji, u plej-ofu za ulazak u Ligu Evrope.

Crveno-bele je u vođstvo doveo Željko Gavrić u 37. minutu kada je sa peterca zatresao mrežu domaćina posle sjajnog prodora Veljka Nikolića i asistencije ka drugom bonus igraču.

Prednost gostiju duplirao je Aleksandar Katai u 54. minutu. On je savladao golmana Zlatka Zečevića, nakon što je ovaj prvo odbranio snažan udarac Falćinelija.

Minut i po kasnije je na semaforu već pisalo 0:3, a u strelce se tada upisao Dijego Falćineli koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Gelora Kange.

Drugu asistenciju na utakmici Gelor Kanga je upisao u 70. minutu. Tada je konačan rezultat utakmice postavio Radovan Pankov koji je sjajno glavom šutirao posle centaršuta Gabonca iz slobodnog udarca sa leve strane.

Osim golova, crveno-beli su imali još nekoliko pokušaja, ali oni nisu bili ozbiljna pretnja za golmana Zečevića, dok sa druge strane ekipa Neška Milovanovića nijednom nije ugrozila Milana Borjana.

Superliga Srbije, 9. kolo

Petak

Voždovac – Radnički Niš 5:0 (3:0) /Vujnović 7, Putničanin 18, Milosavljević 27, Pantović 68, Stojčev 80/

Subota

Čukarički – Mačva 4:0 (1:0) /ostojić 35, Kajević 53, Birmančević 73, Endiaje 90/

Javor – Zlatibor 1:1 (1:1) /Radivojević 40 - Janjić 11/

Radnik – Rad 4:2 (1:1) /Makarić 3, Kričak 59, Pavlov 69, Danoski 79 - Jovanović 38, Busnić 62/

TSC – Spartak 3:0 (2:0) /Banjac 11, Lukić 43, Zec 68/

Mladost – Crvena zvezda 0:4 (0:1) /Gavrić 37, Katai 54, Falćineli 56, Pankov 70/