(VIDEO) GRUJIĆ POCEPAO MREŽU: Srbin zatresao mrežu u rapsodiji Liverpula

24.09.2020

20:48

Vezista šampiona Engleske postigao lep pogodak u goleadi u Linkolnu.

Marko Grujić

Ekipa Liverpula plasirala se u osminu finala engleskog Liga kupa zahvaljujući ubedljivoj pobedi nad Linkolnom u gostima od 7:2! Ipak, ono što najviše raduje ljubitelje fudbala u Srbiji nije sama pobeda "redsa", već to što je jedan od golova postigao naš reprezentativac Marko Grujić.

Liverpul je na poluvremenu već imao prednost od 4:0, a u prvom delu su se u strelce upisali Đerdan Šaćiri, Takumi Minamino i dva puta Kurtis Džouns.

Na 5:0 je povisio Minamino drugim golom na meču, a onda je Taju Edun postgao prvi gol za domaći tim.

Tada je na red došao Marko Grujić, koji je u 65. minutu zatresao mrežu Linkolna udarcem sa ivice šesnaesterca. Mogao je taj šut da zaustavi golman Aleks Palmer, ali ipak nije uspeo, pa je Srbin proslavio pogodak za 6:1.

Posle toga je Luis Moncma smanjio na 6:2, a konačan rezultat je postavio Divok Origi minut pre kraja meča.

"Redsi" će u sledećoj fazi Liga kupa igrati protiv Arsenala.