ZVEZDAŠI, OBRATITE PAŽNJU: Zvezda saznala ime rivala u plej-ofu za Ligu Evrope

24.09.2020

16:38

Utakmica između Ararata i Celja u Jermeniji rešena je posle produžetaka.

Fudbaleri Crvene zvezde

Fudbaleri jermenskog Ararata dočekaće Crvenu zvezdu sledećeg četvrtka, 1. oktobra, u utakmici plej-ofa za plasman u Ligu Evrope. Oni su prolaz u plej-of obezbedili pobedom protiv šampiona Slovenije, Celja, minimalnim rezultatom.

Ararat je na svom terenu slavio sa 1:0 posle 120 minuta fudbala i prilično defanzivne igre oba tima.

Jedini gol na meču postigao je Sergej Vakulenko u 111. minutu na asistenciju Armena Ambarcumjana.

Regularnih 90 minuta utakmice je bilo prilično nezanimljivo, jer su tada domaći igrači uputili samo četiri udarca ka golu rivala, a nijedan nije išao u okvir, dok su fudbaleri Celja jednom više pokušali, sa dva šuta u okvir u samoj završnici. Ipak, sve se rešavalo u dodatnih pola sata.

Tada se igra malo rasplamsala, a Vakulenko je Araratu doneo prolaz u plej-of pogotkom deset minuta pre kraja.