(VIDEO) GOTOVA EVROPSKA PRIČA PARTIZANA: Crno-beli ispali posle dva sata igre u Belgiji

0

Utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope igra se u Belgiji.

Starsport
Fudbaleri Šarlroe slave gol

Fudbaleri Partizana poraženi su u Belgiji od Šarlroe rezultatom 2:1 posle produžetaka, pa su tako završili evropsku sezonu već u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Belgijance je u vođstvo doveo Dorijan Dezole već u desetom minutu meča kada se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru "parnog valjka" posle jednog kornera. Međutim, izjednačenje crno-belima doneo je Sejduba Suma u 53. minutu meča, a tek je na poluvremenu ušao u igru. Ipak, na žalost svih navijača Partizana, ovog puta puleni Aleksandra Stanojevića nisu imali sreće u produžecima, kao u prošlom kolu u Moldaviji. Igrao se 108. minut kada je Kaveh Rezai izvanredno izveo slobodan udarac i tako postavio konačan rezultat.

Šarlroa - Partizan 2:1 (1:0, 1:1)

/Dezole 10, Rezai 108 - Suma 53/

PRODUŽECI

KRAJ - Partizan je ispao! Šarlroa je slavio sa 2:1!

120. minut - Igraće se još tri minuta.

118. minut - Imao je priliku Partizan, ali je Sadik bio u ofsajdu. U međuvremenu je teren napustio Rezai, a zamenio ga je Žile.

115. minut - Šansu je imao Urošević posle kornera, ali je šutirao glavom pored gola.

114. minut - Ivan Goranov menja Kajembea.

Starsport
Sadik i Dezole se bore za loptu

111. minut - Denis Stojković je zamenio Asana, a Lukas Košta Alija Golizadeha.

110. minut - Prva izmena u ekipi belgijskog predstavnika! Ken Čijend je zamenio Mamadua Fala.

108. minut - GOL 2:1! Vodi Šarlroa! Kaveh Rezai je fantastično izveo slobodan udarac, a lopta se od stative odbila u gol.

107. minut - Žuti karton za Ostojića zbog toga što je rukom odneo loptu u jednom uklizavanju.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA - Bez promene rezultata!

101. minut - Dobar napad Šarlroe, ali je Maki Banjak izblokirao šut dobrim klizećim startom.

98. minut - Aleksandar Šćekić menja Bibrasa Natha, a Šarlroa i dalje igra u sastavu koji je započeo utakmicu.

93. minut - Veliku šansu imali su Belgijanci, ali se Miljković bacio i u maniru najboljih svetskih defanzivaca zaustavio loptu koja je išla ka golu. To mu je već druga krucijalna intervencija u poslednjih deset minuta.

91. minut - Počeo je prvi produžetak. Drugu izmenu je napravio Aleksandar Stanojević. Umesto Uroša Vitasa je u igri Bojan Ostojić.

DRUGO POLUVREME

KRAJ REGULARNOG DELA - Posle 90 minuta igre rezultat je 1:1 i igraće se produžeci!

90. minut - Samo minut sudijske nadoknade.

88. minut - Miljković sprečava Belgijance da dođu do stopostotne šanse klizećim startom u poslednjem trenutku.

87. minut - Malo je falilo da Dezole postigne drugi gol na meču. Šutirao je glavom, ali malo pored gola.

85. minut - Novu veliku priliku je promašio Suma! Sejduba je šutirao sa 15 metara visoko preko gola, a bila je jako dobra pozicija. Gvinejac je potpuno promenio ritam igre u drugom poluvremenu kada je ušao na teren.

79. minut - Opasno je Busi ubacio loptu sa desne strane u peterac Partizana, ali niko nije naleteo na nju da je ubaci u gol.

78. minut - Sadik je nastavio igru.

77. minut - Na povredu se žali Sadik posle duela sa golmanom Penetoom.

74. minut - Ogroman promašaj Sejdube Sume. Imao je kolosalnu šansu Gvinejac, ali je šutirao iz neposredne blizine pored gola.

Starsport
Detalj sa utakmice u Belgiji

68. minut - Šutira Marković sa distance, ali prilično neprecizno-

67. minut - Suma je uputio "žabicu" ka golu Belgijanaca, a golman Peneto je uz dosta muke ukrotio loptu.

64. minut - Šutirao je Šamar Nikolson, ali van okvira gola.

63. minut - Opasan šut Alija Golizadeha, ali pored gola.

62. minut - Obe ekipe sada igraju maksimalno oprezno.

54. minut - Žuti karton je dobio Lazar Marković zbog neopreznog starta.

53. minut - GOOOOOL! 1:1! Sejduba Suma donosi izjednačenje Partizanu! Asano je probio sa desne strane, ubacio looptu po zemlji u srce šesnaesterca, a tu je bio Gvnejac koji je zatresao mrežu.

Starsport
Suma i Marković slave gol

50. minut - Dobar prodor Sume po levoj strani, a potom i udarac, ali je bio izblokiran.

46. minut - Utakmica je nastavljena, a Sejduba Suma je u igri umesto Filipa Stevanovića.

PRVO POLUVREME

POLUVREME - Gotov je prvi deo, a belgijski tim vodi sa 1:0 golom Dezolea iz desetog minuta.

42. minut - Pokušao je opet Asano, ali je bio izblokiran.

38. minut - Šutirao je Asano sa 20-ak metara, ali veoma, veoma neprecizno.

36. minut - Partizan je preuzeo inicijativu, ali sve je to jalovo.

31. minut - Oštar faul Makija Banjaka, ali mu je škotski arbitar progledao kroz prste, pa je defanzivac Partizana prošao samo sa upozorenjem.

25. minut - Već 15 minuta se ne dešava apsolutno ništa značajno na stadionu "Paj de Šarlroa".

18. minut - Pljušti kiša u Belgiji, a na terenu je prilično mirno u ovim trenucima.

11. minut - Tražili su penal crno-beli, ali je sudija Bobi Meden odmahnuo rukom, jer tvrdi da je Dezole startovao na loptu, a ne na Asana.

Starsport
Takuma Asano i Dezole u duelu

10. minut - GOL 1:0! Šarlroa vodi! Posle velike gužve u kaznenom prostoru se najbolje snašao Dorijan Dezole i poslao je loptu iza leđa Vladimira Stojkovića. Golman "parnog valjka" je najpre zaustavio prvi pokušaj igrača belgijskog tima, ali je Dezole natrčao na odbijenu loptu i nemilosrdno ju je poslao u mrežu.

8. minut - Ubacio je oštru loptu Miljković u šesnaesterac, ali se ispostavilo da to nije bio ni šut ni centaršut, što bi se reklo.

5. minut - Traje početno ispitivanje snaga.

1. minut - Utakmica je počela.

Nešto manje od sat vremena pre početka meča, objavljene su startne postave, a Partizan će igrati sa dva napadača, s tim što će Lazar Marković biti nešto povučeniji od Umara Sadika.

STADION: "Paj de Šarlroa" (Belgija)

SUDIJA: Bobi Meden (Škotska)

STRELCI: Dezole 10, Rezai 108 - Suma 53

ŠARLROA: Peneto - Fal (od 110. Čijend), Busi, Viljems, Dezole, Kajembe (od 114. Goranov) - Ilajmaharitra, Morioka, Golizadeh (od 111. Košta) - Nikolson, Rezai (od 118. Žile). Klupa: Deskamps, Goranov, Dijanje, Ribeiro Košta, Hendriks, Čijend, Žile. Trener: Karim Belhosin.

PARTIZAN: V. Stojković - Miljković, Vitas (od 91. Ostojić), Banjak, Urošević - Asano (od 111. D. Stojković), Zdjelar, Natho (od 98. Šćekić), F. Stevanović (od 46. Suma) - Marković, Sadik. Klupa: N. Stevanović, Ostojić, Smiljanić, Šćekić, D. Stojković, Suma, Matić. Trener: Aleksandar Stanojević.

(VIDEO) HIT IZJAVA MARADONE Sanjam još jedan gol protiv Engleza, ali ovog puta desnom rukom!