UMALO DA PUKNE NEZAPAMĆENA BRUKA: Totenhem preokretom u završnici preživeo gostovanje u Plovdivu!

17.09.2020

18:06

Žozeu Murinjo je pao veliki kamen sa srca!

Hari Kejn postiže gol sa bele tačke

Totenhem je jedva izbegao bruku i savladao Lokomotivu iz Plovdiva posle preokreta sa 2:1.

Sparsi su igrali u najjačem sastavu, ali ponovo su razočarali. U prvom poluvremenu imali su inicijativu i nekoliko vrlo dobrih šansi, ali nisu mogli do gola.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku, Lokomotiva se grčevito branila, i čekala priliku za kontra napad. Kazna za sve promašaje Totenhema stigla je u 71. minutu kada je domaćin poveo sa 1:0 preko Minčeva.

Totenhem je tad još jače krenuo ka golu rivala i ubrzo je stigao do izjednačenja. Almeida je rukom odbranio udarac Dejvisa i dobio direktan crveni karton, a onda je Kejn hirurški precizno izveo penal sa 1:1. Lokomotiva je ostala sa još jednim igračem manje, pošto je isključen i Karageren.

Sparsi su iskoristili dva igrača više i preko rezerviste Ndombelea stigli do preokreta i plasmana u naredno kolo u kojim ih čeka gostovanje Škendiji.