DRAMA I SJAJAN DERBI BAČKE: Dva penala i veliki KIKS TSC-a!

16.08.2020

18:13

Četvrto kolo srpskog šampionata.

Stadion u Senti

Fudbaleri Bačke i TSC-a remizirali su u četvrtom kolu Superlige Srbije rezultatom 1:1(0:1). Golove su postigli Nikola Lukić u 43. minutu iz penala za goste i njegov imenjak Žakula u 52. minutu.

Opšti utisak je da je viđena odlična utakmica na stadionu "Slavko Maletin Vava" u Bačkoj Palanci. Naročito je prijatno iznenadio domaćin koji je došao do drugog superligaškog boda, a pored datog gola promašili su još nekoliko sjajnih šansi da trijumfuju protiv favorizovanog rivala koji će predstavljati Srbiju u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Prednost četi Zoltana Saba doneo je Lukić sigurnim udarcem sa bele tačke, a napadač Bačkotopolaca je dao četvrti gol u isto toliko prvenstvenih utakmica. Kao što je napomenuto, Žakula je poravnao rezultat, a sredinom drugog dela Bačka je propustila dve ogromne prilike. Najpre je Krčmarević promašio penal, a na odbijenu loptu pokušao je mladi Lazar Zličić, ali pored gola. Već u 68. minutu, Škorić je pogodio prečku, pa domaći imaju za čim da žale na ovom duelu. Najbolju šansu za TSC u drugom delu igre propustio je Duronjić, desetak minuta pre kraja susreta.

Ostali mečevi ćetvrte runde šampionata na programu su večeras, a derbi se igra na "Karađorđu" gde Vojvodina dočekuje lučansku Mladost.

Superliga, 4. kolo

petak

Crvena zvezda - Spartak 3:2 (1:1) /Ben 32,65, Tomane 70 - Tufegdžić 24, Nikolić p. 72/

subota

Inđija - Napredak 1:0 (1:0) /Ilić p. 25/

Novi Pazar - Javor 2:3 (2:2) /Delimeđac 6, Dragutinović 40 - Mladenović 15, Pavišić 29, Rušević 90+2/

Radnički Niš - Mačva 1:0 (1:0) /Kojić 37/

Radnik - Partizan 0:2 (0:0) /Asano 62, Sadik 90/

Zlatibor - Čukarički 1:5 (1:2) /Vukić 8 - Ostojić 4, Endiaje 7, Eze 46, Docić p. 54, Kovač 90+1/