Mladi Hrvat propisno namučio Đokovića: Najbolji teniser sveta overio finale!

21.06.2020

15:47

Novak Đoković savladao je Nina Serdarušića u trećem kolu grupe A "Adria tura" u Zadru.

Novak Đoković

Mladi Hrvat je pružio dostojan otpor najboljem teniseru sveta, pogotovo u drugom setu.

Ipak, na kraju je položio oružje u dva seta i Novak je "potvrdio" plasman u finale sa 2:0 (4:1, 4:3).

Serdarušić, koji je u turnir upao umesto Grigora Dimitrova, najveću priliku da napravi "problem" srpskom asu imao je u prvom setu.

Tada je imao četiri vezane brejk-lopte, ali ih je Đoković sve spasio i potom rutinski dobio prvi set.

U drugom su obojica čuvala svoje servise, pa se otišlo u taj-brejk.

Novak je u tom delu maestralan i sa 7:3 je došao do treće pobede na turniru u Zadru.

Sledi meč između Marina Čilića i Danila Petrovića, a potom će od 20 časova na teren izaći finalisti Novak Đoković i Andrej Rubljov.