(VIDEO) SPREMITE SE, POLEĆEMO ZA RUSIJU: Prijović poklonio Srbiji Mundijal!

09.10.2017

20:38 >> 22:25

Fudbaleri Srbije konačno su obradovili naciju! izabranici Slavoljuba Muslina obezbedili su direktan prolaz na Svetsko prvenstvo u Rusiji, a napadač Aleksandar Prijović skratio je porođajne muke naših igrača u 74. minutu.

RepublikaFoto: Starsportphoto
Fudbaleri Srbije proslavljaju plasman na Svetsko prvenstvo

Prvih 45 minuta koje smo videli u duelu Srbije i Gruzije verovatno su bili najgori u čitavom kvalifikacionom ciklusu za naš tim, ali su i Gruzini, na našu sreću ostali nedorečeni, pa je ostalo 0:0.

U nastavku su "orlovi" dodali gas, imao je šansu Mitrović, pa Ivanović, lopta je letela kroz kazneni prostor gostiju, ali realizacije nije bilo. Čak je i defanzivac gostiju Kakava u 69. minutu odbio na gol-liniji šut Matića sa 10 metara za uzdahe i nervozu 40.000 navijača na "Marakani".

A onda smo dva minuta kasnije svi poskočili od sreće! Mitrović je centrirao sa desne strane, dijagonalu po zemlji je na drugoj strani prihvatio Aleksandar Prijović i sproveo je u mrežu.

Vesti iz Kardifa su nam takođe išle na ruku pošto su, do tada drugoplasirani Velšani, gubili od Irske. Odigrali su naši mirno do kraja, bez većih uzbuđenja i na kraju smo uz taktove "Marša na Drinu" i vatromet iznad stadiona "Rajko Mitić" overili prolaz u Rusiju!

Tok meča:

KRAAAAAJ! Srbija ide na Svetsko prvenstvo!

87.minut: Smirila se situacija na terenu, ništa bitnije se ne dešava

A ovako su navijači sa južne tribine proslavili pogodak Aleksandra Prijovića

82.minut: Dvališvili u igri za Gruzine umesto Aburjanije

77. minut: Mitrović izlazi iz igre, ušao je Luka Milivojević!

RepublikaFoto: Republika

74. minut: VODI SRBIJA!!! PRIJOVIĆ POSTIŽE GOL NAKON SJAJNE SARADNJE SA MITROVIĆEM!!!

71. minut: Čini se milioniti korner za Srbiju, Ivanović je bio u dobroj poziciji, ali lopta ide tik preko stative!

69. minut: Novi korner za Srbiju, kakva prilika za Srbiju, sa gol-linije je Kakava izbacuje daleko napred!

66. minut: Ivanović šutira glavom sa 7-8 metara, zamalo pored gola odlazi lopta!

65. minut: Duško Tošić otklonio opasnost u našem kaznenom prostoru, opet smo stali...

62. minut: Prva izmena u našem timu, Ljajić ustupa mesto na terenu napadaču Aleksandru Prijoviću

60. minut: Mitrović šutira glavom nakon centaršuta Rukavine sa desne strane, lopta ide pored gola

59. minut: Dobra akcija naših fudbalera, ali je u ofsajdu bio Mitrović... Čini se da smo imali potez više

54. minut: Zamalo da lopta stigne do Mitrovića na početku, neko od defanzivaca Gruzije interveniše u poslednjem trenutku. Posle kornera i dobre akcije Mitrović šutira iz blizine, ali sjajno brani golman Makaridze!

53. minut: Korner za Srbiju, ali još jednom smo traljavo izveli prekid. I dalje primetna rastrzanost u igri "orlova"

51. minut: Srbija je nešto konkretnija na startu drugog dela, navijači su bučniji, ali i dalje bez opipljivijih rezultata

Poruka za fudbalere

48. minut: Solidan udarac Gudelja sa 20 metara, zamalo preko gola...

46. minut:  Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić", bez promena u sastavima

45. minut: Kraj prvog poluvremena

42. minut: Nemanja Matić dobija žuti karton

39. minut: Makaradze brani udarac Dušana Tadića koji se lepo "otvorio" u kaznenom prostoru. Najbolja prilika za "orlove"

30. minut: Atmosfera na stadionu je "pozorišna" jedino sa juga se čuje podrška fudbalerima

Standardna slika na našim stadionima

Baklja na južnoj tribini

17. minut: Gruzija pokazuje da nije došla da se brani u Beogradu, Stojković je morao da interveniše

40.000 ljudi nalazi se na tribinama stadiona "Rajko Mitić"

10. minut: Uvodne minute pripadaju izabranicima Slavoljuba Muslina, iako za sada nema pravih prilika

1. minut: Utakmica je počela