Lajpcig gubi korak za Bajernom!

01.03.2020

18:00

Fudbaleri Lajpciga remizirali su sa Leverkuzenom na svom terenu u 24. kolu Bundeslige rezultatom 1:1.

Šik je spasao Lajpcig

Oba pogotka na Red Bul areni viđena su u prvih pola sata i to u razmaku od tri minuta.

Najpre su gosti poveli preko Leona Bejlija u 29, na asisenciju Kaija Haverca, da bi u 32. Patrik Šik iskoristio centaršut Kristofa Nkunkua i postavio konačan rezultat.

Takvim ishodom mogu biti zadovoljniji domaćini, pošto je Leverkuzen bio bolji rival tokom većeg dela meča.

Imali su Aspirini znatno veći posed lopte i više šuteva, ali u nastavku nije bili promene rezultata.

Lajpcig je drugi na tabeli sa 49 bodova, tri manje od vodećeg Bajerna, dok je Bajer peti sa 44.