Mitar prekinuo tajac u Kruševcu i srušio Paragvajce u 90. minutu!

10.10.2019

18:30 >> 20:39

Fudbaleri Srbije su savladali selekciju Paragvaja rezultatom 1:0 na stadionu "Mladost" u Kruševcu golom Aleksandra Mitrovića u poslednjem minutu!

Srbija vs. Paragvaj

Imala je Srbija inicijativu od prvog sudijskog zvižduka, ali izostala je realizacija.

Oba tima sui mala nekoliko šansi u prvom poluvremenu, ali su mreže ostale netaknute. Najbolju priliku za naš tim propustio je Adem Ljajić u 25. minutu, kada je pogodio prečku.

Gosti su najbliži golu bili u 42. minutu, kada im je uostalom i poništen pogodak, kome je prethodio faul Morela nad Kolarovim. Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0.

Napravio je Tumbaković dvostruku izmenu na startu drugog poluvremena, iz igre su izlašli Miletić i Milivojević, a ušli su Gobeljić i Lukić, ali to ništa epohalno nije donelo u igri "orlova".

U 53. minutu fudbaler Paragvaja dobija crveni karton!  Pokušao je da iscenira penal Almiron, bacio se teatralno, ali sudija nije imao dilemu, međutim, Srbija nije mogla ni protiv desetkovanih Paragvajaca.

Tumbaković je pokušao trostrukom izmenom da prodrma izabranike, izašli su Kolarov, Maksimović i Mladenović, a ušli su Rodić, Milunović i Gudelj.

Najbolju šansu u drugom poluvremenu je propustio Ljajić u 77. minutu meča. Do kraja smo gledali dosadan i negledljiv fudbal bez ozbiljnijih šansi sa dosta faulova, ali je Aleksandar Mitreović prekinuo tajac u poslednjem trenutku u 90. minutu i ipak doneo pobedu Srbiji.

Mitrović je iskoristio odličan centaršut Milana Rodića i savladao glavom golmana Fernandesa, što jr bio njegov 29. gol u dresu reprezentacije.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

KRAJ II POLUVREMENA SRBIJA - PARAGVAJ 1:0

90. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Aleksandar Mitrović pogađa u poslednjem trenutku! Aleksandar

89. minut - Debitant Emil Rockov zamenio je Predraga Rajkovića!

85. minut - Bleda predstava oba tima u Kruševcu!

77. minut - Najbolja šansa za Srbiju u drugom poluvremenu, dribling, pa šut, ali ponovo nema realizacije!

76. minut - Iz daljine je pokušao Nemanja Gudelj, ali bez veće opasnosti za gol Paragvajaca.

72. minut - Leskano i Stefan Mitrović su se sudarili glavama, pa će lekarski ekipa morati da ukaže pomoć igračima.

66. minut - Trostruka izmena u reprezentaciji Srbije! Izašli Kolarov, Maksimović i Mladenović, a ušli su Rodić, Milunović i Gudelj.

65. minut - Mitrović je "slomio" kičmu fudbaleru Paragvaja, ali nije uspeo da da gol!

61. minut - Žuti karton za Maksimovića!

59. minut - Pokušava Srbija da dođe do gola, ali ne ide! Nema ozbiljnijih prilika u drugom periodu meča!

53. minut - Crveni za Almirona! Pokušao je da iscenira penal Almiron, bacio se teatralno, ali sudija ne prašta!

48. minut - Šutirao je Ljajić, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan!

46. minut - Iz igre izlaze Miletić i Milivojević, a na terenu su Gobeljić i Lukić.

I POLUVREME

45. minut - Ponovo šansa za Paragvajce, imala je Srbija sreće u poslednjem napadu prvog perioda igre! Kraj prvog poluvremena!

42. minut - Zamalo gol! Pripretili su Paragvajci i uspeli da zatresu mrežu Rajkovića, međutim gol je poništen zbog faula na Kolarovim!

40. minut - Dobra akcija Ljajića i Radonjića koji nije uspeo bolje da završi akciju! Ali, zavidna partija fudbalera Marselja do sada!

38. minut -  Miletić je odlično prošao po desnoj strani, ali izostao je kvalitetan pas ka Mitroviću.

33. minut - Pokazao je Nemanja Radonjić zavidno umeće sa loptom, ali nažalost bez realizacije!

28. minut - Dobra kontra Paragvaja, ali dobra reakcija Gaćinovića!

27. minut - Dobar centaršut Ljajića, ali bez realizacije!

25. minut - Najbolja šansa za Srbiju do sada, prečku je pogodio Adem Ljajić.

23. minut - Dobra ideja Ljajića, pokušao je petom da proigra saigarača, međutim Mitrović nije očekivao taj pas.

20. minut - Agresivna igra "orlova". Ponovo je prošao Mladenović, centrirao, ali Radonjić nije mogao da glavom bolje zahvati loptu.

16. minut - Preuzima Srbija inicijativu, Mladenović je nezgodno šutirao ali mu se isprečio golman Pargvaja Fernandes.

RepublikaFoto: Ilija Momčilović

11. minut - Igra se mirno i na sredini terena, a naši reprezentativci još uvek nisu uspeli da naprave nijednu šansu za gol.

8. minut - Iz velike udaljenosti šutirao je Riveros, ali pravo u golmana Rajkovića.

5. minut - Centrirao je Paredes sa desne strane, ali do lopte nije mogao da dođe napadač Gonsales.

1. minut - Utakmica u Kruševcu je počela!

Naša selekcija slobodna je u 6. kolu kvalifikacija za EURO 2020, a naredni meč u ovom takmičenju igraće u ponedeljak u Viljnusu protiv Litvanije.

Ovo je prvi susret reprezentacija Srbije i Paragvaja u istoriji.

20.20 Evo sastava timova.

Srbija: Rajković - Miletić, S. Mitrović, Kolarov, Mladenović - Maksimović, Milivojević - Gaćinović, Ljajić, Radonjić - A. Mitrović.

Paragvaj: Fernandez - Rohas, Gomez, Alonso, Riveros - Paredes, Horhe, Viljasanti, Almiron - Sanabrija, Gonzales.