POLICIJA ZA PETAMA UBICAMA BOBANA SJEKLOĆE! Identifikovan saučesnik brutalne likvidacije!

Hronika

29.11.2025

16:44

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Cetinjanin Boban Sjekloća ubijen je u nastavku rata crnogorskih klanova.

POLICIJA ZA PETAMA UBICAMA BOBANA SJEKLOĆE! Identifikovan saučesnik brutalne likvidacije!

Foto: Printscreen pogrebnocetinje.me/Tanjug/AP Risto Bozovic

Crnogorska policija je saopštila da je identifikovala jednog od saučesnika u ubistvu Bobana Sjekloće (33), visokopozicioniranog člana cetinjske ćelije "škaljarskog klana", koji je likvidiran 5. oktobra u Trstenu, prenose Vijesti.

Iz policije su rekli da zbog interesa istrage i daljih aktivnosti koje se sprovode na identifikaciji drugih povezanih osoba, u ovom trenutku ne mogu saopštiti više detalja.

- Službenici Uprave policije su, u višenedeljnim sinhronizovanim i koordinisanim policijsko-tužilačkim aktivnostima, zajedno sa Višim državnim tužilaštvom u Podgorici, u fazi izviđaja identifikovali za sada jednog od saučesnika da je 5. 10. 2025. godine, u mestu Trstenovo – Opština Kotor, na štetu B. S., kako se sumnja, izvršio krivično delo teško ubistvo u saučesništvu, u sticaju sa krivičnim delom nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija - navodi se u saopštenju policije.

Republika

Foto: Printscreen pogrebnocetinje.me/

Boban Sjekloća

Dodaje se da policija visokopozicionirani član cetinjske ćelije škaljarskog klanapreduzima intenzivne aktivnosti na lociranju i lišenju slobode osumnjičenog, dok operativna i kriminalistička obrada, kao i do sada prikupljena saznanja i činjenice, ukazuju na sumnju da je ovo krivično delo izvršeno na organizovan način.

- Policijski službenici, u saradnji s nadležnim državnim tužilaštvom, nastavljaju intenzivne aktivnosti na identifikaciji povezanih lica i drugih članova koji su učestvovali u izvršenju ovog teškog krivičnog dela, te preduzimaju aktivnosti na rasvetljavanju i drugih krivičnih dela izvršenih protiv života i tela, o čijem ishodu ćemo fazno izveštavati javnost, poštujući pravo javnosti da zna i u skladu sa principom transparentnosti rada kojem je Policija posvećena -  zaključuje se u saopštenju.

Podsetimo, Cetinjanin Boban Sjekloća (33) ubijen je u nastavku rata crnogorskih klanova koji traje još od 2014. godine, a telo tog visokopozicioniranog pripadnika cetinjske ćelije škaljarskog klana pronađeno je nadomak plaže Trsteno u automobilu golf, sa ranama u predelu glave.

Republika

Foto: STR / AFP / Profimedia

Ilustracija

Sjekloća je godinama bio u bekstvu, a prema policijskim podacima smatrao se važnom karikom u cetinjskoj ćeliji škaljarskog kriminalnog klana.

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) optužuje ga za krijumčarenje pola tone kokaina i učešće u teškim krivičnim delima, odnosno da je pomagao u likvidacijama Andrije Gazivode i Pera Muhadinovića 2020. godine na Cetinju.

Policija je više puta pretresala njegovu kuću na Cetinju, ali ga prilikom tih akcija nije pronašla.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

Komentari (0)

Loading