UNIŠTENI SMO, ŽIVIMO NA LEKOVIMA! Prve potresne reči bake nastradale studentkinje Ane Radović - Istina o odnosu nastradalog para i dalje je MISTERIJA! (FOTO)

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Majka i otac svaki dan idu na ćerkin grob i nemaju snage da za javnost govore, a prema navodima iz njihovog okruženja, ni njima nije poznato u kakvom odnosu su bili Ana i Aleksandar.

UNIŠTENI SMO, ŽIVIMO NA LEKOVIMA! Prve potresne reči bake nastradale studentkinje Ane Radović - Istina o odnosu nastradalog para i dalje je MISTERIJA! (FOTO)

Foto: Dragan Kadić

Roditelji studentkinje Ane Radović (20), koja je 23. novembra poginula zajedno sa Aleksandrom Masalušićem (37) kod jezera Međuvršje, svakodnevno odlaze na njen grob i pale sveće, verujući da joj tako osvetljavaju nebeski put. Otac Miloš i majka Gorica su neutešni. Iako su se vratili obavezama u svojoj radnji na šetalištu kod Zlatiborskog jezera, posao obavljaju teško, sputani bolom koji ne jenjava. O njihovoj tragediji za Republiku su svedočile komšije i sugrađani.

Mučili su se otkako ih znam. Živeli su skromno i stalno radili da bi deci obezbedili bolji život. Ana je bila nemirni cvetić, volela je život, a roditelji su joj davali slobodu. Ta sloboda je skupo koštala i nju i njih. Družila se s kim je htela, a gotovo duplo stariji muškarac, koga roditelji nisu poznavali, poveo ju je u smrt – ispričala je prodavačica iz jednog od lokala pored jezera.

Nakon što se Anin otac Miloš Radović oglašavao tokom potrage za ćerkom, a potom i posle pronalaska automobila "audi SQ" sa beživotnim telima Radovićeve i Masalušića u Ovčarsko-kablarskoj klisuri, reporteri Republike su posetili porodičnu kuću Radovića na Zlatiboru.

Više puta smo kucali na vrata noseći Aninu umrlicu. Kroz prozor pored vrata videla se silueta ljudi okupljenih oko stola sa upaljenom svećom. Iako je dan bio tmuran, svetlo u kući nije bilo upaljeno. Iz tame je izašla baka, sva u crnom, i stala ispred nas.

Nema više naše Ane. Teško nam pada što se pišu razne neistine – rekla je tetka Aninog oca, predstavljajući se. Dodala je da na dodatna pitanja ne može da odgovori i da su ona možda za Aninu baku Jezdu.

Republika

Foto: Facebook

Umrlica nastradale Ane

Uništeni smo kao porodica. Ništa više nije isto. Sahranili smo dete i ne zanima nas šta se priča. Živimo na lekovima – rekla je baka Jezda za Republiku.

Zatim nas je uputila na Anine roditelje i, oslanjajući se na štaku, ispratila pogledom preko dvorišta.

Ako mogu, Miloš i Gorica će pričati s vama. Ja ne mogu. Oni su u radnji, idite tamo – dodala je tiho.

Roditelje nismo zatekli u radnji. Radnica iz susednog lokala ponovila je da porodicu posebno pogađaju glasine o poginulom vozaču. Njena sledeća rečenica ostavila nas je bez daha.

Otišli su na groblje – rekla je, objašnjavajući da Gorica i Miloš svakog dana, u bilo koje vreme, odlaze do ćerkine večne kuće.

Čekali smo ih, ali ni jedno ni drugo nije imalo snage da govori o tragediji koja im je zauvek obeležila živote.

Iz provoda u smrt – ostale su samo slike u izlogu kafane

U kafe-restoranu na zlatiborskom trgu, koji drže sinovi Nebojše Stojkovića Stojketa, za koga je radio poginuli Masalušić, u izlogu stoje velike crno-bele fotografije Ane i Aleksandra. Najlepše koje su pronađene, a koje raznežuju i najtvrđa srca.

Osoblje ovog ugostiteljskog objekta, u kojem su se Ana i Aleksandar videli veče uoči pogibije i dogovorili put za Beograd, koji ih je odveo u smrt, takođe je u žalosti. Posebno zbog činjenice da je Anin brat njihov kolega.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading