DOK SAM ŽIV, BIĆU PONOSAN NA TEBE! Oglasio se sin Radeta Rakonjca na godišnjicu ubistva! BIO JE JEDAN OD POSLEDNJIH TVRDIH MOMAKA DEVEDESETIH!
Tog 2. aprila u bašti kafića "Mariki" dogodila se pucnjava kada je nepoznati napadač, maskiran fantomkom i naoružan automatskom puškom, prišao stolu za kojim su sedeli Rakonjac, Novaković i Ristanović i sasuo kišu metaka u njih.
Foto: privatna arhiva youtube.com/ Goli Zivot TV HAPPY/printscreen
Rade Rakonjac, nekadašnji telohranitelj i gardista Željka Ražnatovića Arkana, ali i blizak Luki Bojoviću, ubijen je pre 11 godina, 2. aprila 2014, u kafiću "Mariki" u Zvečanskoj ulici u Beogradu, dok su Stojan Novaković Cope, takođe Arkanov prijatelj, sportski menadžer i bivši košarkaš Goran Ristanović teže ranjeni.
Foto: Privatna arhiva

Na današnji dan njegov sin Dušan posvetio je čitulju ocu, poručujući mu da je bol ista kao prvog dana.
- Tata, vreme prolazi, ali bol je ista kao prvog dana. Suze te ne mogu oplakati, reči ne mogu ožaliti, nema tog vremena u kom te mogu zaboraviti. Dok sam živ, biću ponosan na tebe - stoji u čitulji Rakonjčevog sina.
Podsetimo, tog 2. aprila u bašti kafića "Mariki" dogodila se pucnjava kada je nepoznati napadač maskiran fantomkom i naoružan automatskom puškom prišao stolu za kojim su sedeli Rakonjac, Novaković i Ristanović. Napadač se iznenada stvorio ispred njih i sasuo rafal iz automata, a zatim ekspresno zbrisao automobilom marke alfa romeo u kom ga je čekao saradnik.
Foto: facebook.com/Legende devedesetih

Automobil kojim je napadač pobegao 20 minuta kasnije pronađen je zapaljen u Ulici Radovana Simića Cige 42 na Voždovcu. Očevici su rekli da su po zaustavljanju alfe videli dvojicu maskiranih mladića kako izlaze iz njega, posle čega je usledila eksplozija.
Rakonjac je ranjen s nekoliko hitaca, do kojih ga je jedan metak pogodio u vrat i on je prebačen na VMA, gde je i preminuo 30 minuta posle prijema. U pucnjavi Novaković je ranjen hicima iz automatske puške u potkolenicu.
Član Dobrovoljačke garde i blizak Luki Bojoviću
Rakonjac je kao član tzv. Arkanove grupe hapšen tokom policijske akcije "Sablja". On je u Arkanovoj Srpskoj dobrovoljačkoj gardi imao čin pukovnika, a prema pisanju medija označen je kao osoba bliska Luki Bojoviću.
Njegovo ime pominje se i u plavoj i u beloj knjizi o kriminalnim klanovima crnogorske i srpske policije.
Zvanično, Rakonjac nikada nije osuđivan, a optužnica za neovlašćeno držanje pištolja druga je koja je podignuta protiv njega.
Foto: Nikola Mutić, Pixabay

Nekoliko meseci pred smrt dao je poslednju ispovest novinaru Milomiru Mariću, iz koje su u proteklih sedam godina iznošeni samo fragmenti (osim za one koji su te 2013. odgledali emisiju kada je emitovana). Srpski telegraf objavljivao je najzanimljivije delove razgovora Marića s Rakonjcem, u kom je ovaj govorio o kriminalcima, ratovanju, likvidacijama u Beogradu, Arkanu i njegovoj porodici. Prenosimo jednu od njih:
Rakonjac je priču počeo malo poznatim događajima iz 1993, kad su u Benkovcu Milan Martić i bivši generali JNA pokušali Arkanovu likvidaciju. Komandant SDG čudom je preživeo.
- Mi smo bili na Kopaoniku, komandant, Natalija, deca i ja sa njima. Počela je tamo u Krajini frka, javljaju da je pukla linija kod Benkovca. Ja sam bio u sobi preko puta apartmana, Komandant (to je bio nadimak koji su njegovi borci dali Ražnatoviću, prim. aut.) rekao mi je: "Rašo, spremaj se, idemo." Došli smo u štab, presvukli se, u Erdutu je bilo nekih naših 200 ljudi otprilike. Njih smo poveli. Otišli smo, tamo nas je sačekao Zečević, sačekao nas je Španović, ministar odbrane RSK, i bilo je sve u redu, Zečević nas je smestio u hotel "Benkovac". Sutradan smo imali prvu akciju. Išli smo Komandant, pokojni Vule, do njega ja, iza Arkana Legija. Osvojili smo desetak sela, vratili liniju - opisuje Rakonjac i nastavlja:
Foto: youtube.com/ Goli Zivot TV HAPPY/printscreen

- Kuća tog nekog njihovog isturenog štaba, komande vojnika RSK, bila je nedovršena trospratnica. Kada smo pošli, Arkan je rekao: "Idi ti, Legija, povedi ove, ti, Rašo, povedi ove", ostao je samo pokojni Vule sa njim. Ušli su u tu kuću. Tog momenta, kako je on ušao u kuću, VBR (višecevni bacač raketa, prim. aut.) je gađao, dve cele ploče kuće skinuo, ostalo je samo prizemlje, gde su bili Željko i Vule. Ne znam kako su preživeli, bili su skroz beli od prašine, kao da je neko na njih bacio džak brašna. Ni u jednoj kasnijoj akciji, a mi smo ostali mesecima tamo, hrvatska granata nikad nije pala ni blizu. Tadašnje novine su pisale da je Martić naredio granatiranje kuće i da ubiju Arkana. I neki generali JNA. Mislim da je tako, tačno je.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)