KOSTA KECMANOVIĆ JE SAMO JEDAN OD NJIH, PROVERITE DA LI I VAŠE DETE IGRA IGRICU SMRTI! Navuku se na "pucačinu" pa odluče da to urade i u stvarnom životu!

Autor:

Hronika

10.12.2023

12:17

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

"Valorant" je izuzetno popularna, ali i izuzetno nasilna video-igra, koju stručnjaci opisuju kao jednu od najkontroverznijih i najtoksičnijih igara na svetu.

KOSTA KECMANOVIĆ JE SAMO JEDAN OD NJIH, PROVERITE DA LI I VAŠE DETE IGRA IGRICU SMRTI! Navuku se na "pucačinu" pa odluče da to urade i u stvarnom životu!

Foto: Printscreen/https://www.youtube.com/@valorant

Masovni ubica Kosta Kecmanović (14), koji je 3. maja u OŠ "Vladislav Ribnikar" izrešetao i ubio devetoro đaka i čuvara škole Dragana Vlahovića je još tokom svedočenja u postupku protiv svog oca Vladimira priznao da je nekoliko meseci pre jezivog zločina igrao video-igricu "Valorant".

Kako navode stručnjaci, ovo nije jedini slučaj gde su masovne ubice bile opsednute upravo igricom "Valorant" ili nekom drugom koja u sebi sadrži nasilje i masovna ubistva. 

- Nije nužno i ne mora biti da će se mlada osoba nakon igranja nasilnih video-igrica u masovnog ubicu, ali zasigurno imaju značajan efekat na decu koja su već sklona nasilju. Ukoliko je dete već na neki način agresivno, ova igrica će samo još više podstaći njihov bes - navodi sagovornik upoznat sa slučajem.

"Valorant" je izuzetno popularna, ali i izuzetno nasilna video-igra, koju stručnjaci opisuju kao jednu od najkontroverznijih i najtoksičnijih igara na svetu. Uključuje timove od pet igrača koji se napadaju i "ubijaju" međusobno. Zapravo, poenta cele igre jeste da se uz mnogo taktiziranja stigne do cilja, odnosno da se uz jedan precizan pogodak ubije drugo lice. 

- Kod dece koja zavole ili se "navuku" na ovu igricu se smanjuje empatičnost i realan pogled na svet, te su sklonija da nasilje vide kao prihvatljivo rešenje problema. U većini slučajeva su to tinejdžeri koji nemaju dovoljno pažnje od svojih roditelja ili su žrtve zlostavljanja. Posmatrajući igricu kao stvarni svet, prethodno podstaknuti besom i ljutnjom, odlučuju se da sa ekrana pređu u svoju okolinu i počine zločin - zaključuje naš sagovornik.

Deca koja olako shvataju igru, budu eliminisana

Igrači mogu da se podele u dve grupe: u prvoj su oni koji imaju predispozicije da s virtuelnog pređu na stvarno nasilje, pa i da počine zločin. U drugoj su deca koja to shvataju samo kao igru i veoma brzo se nađu na meti kao "otpadnici". Oni se ne uklapaju u zamisli onih koji iza svega stoje i zato moraju da budu eliminisani iz grupe.

Kosta Kecmanović posle igrice, pretraživao internet

Kosta Kecmanović je gledao i dokumentarni film o masovnim ubistvima u SAD, koji je, po ličnom priznanju, gledao pre nego što se odlučio da krene u krvavi pohod.
Takođe, na internetu je pretraživao pojmove na temu pucnjava i ubistava i analizirao šta su pucači radili i gde su, uslovno rečeno, "grešili" pri izvršenju svojih užasnih zločina.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

 

Komentari (2)

Loading
Milos

11.12.2023 13:07

Decu treba vaspitatu kao prvo i deci od 12 godina ne treba kompijuter treba im Nokia 206 samo da mogu da se jave i da nazovu roditelje. Kai drugo Valorant nije jedina pucacina ima ih jos dosta CS GO Call Of Duty Zula itd itd Nisu krive igrice krivi su roditelji te dece.

hm

12.12.2023 15:39

Neka ispitivanja su pokazala da rodjenje mladjeg brata ili sestere mogu da doprinesu velikim problemima dece. Vecina to preboli ili se prilagodi (mada je to istrazivanje pokazalo da je jedan od preduslova da neko bude srecan da nema mladjeg brata ili sestru). Da li je to doprinelo da se KK oseca zapostavljeno, ima potrebu da se sveti majci, i sl. Nije nikakvo opravdanje, jednostavno razmisljanje sta je sve moglo da utice na njegovo bolesno stanje i odsustvo bilo kojih pozitivnih emocija ili empatije.