POLJOPRIVREDNICI, PROVERITE POŠTU! Možda su vam već stigle pare!

Biznis

17.10.2025

13:37

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Obrada zahteva odvija se brže nego ikada, zahvaljujući unapređenju procesa kroz sistem eAgrar, kao i automatizovanim proverama u realnom vremenu.

POLJOPRIVREDNICI, PROVERITE POŠTU! Možda su vam već stigle pare!

Foto: shutterstock

Kako navode iz Ministarstva poljoprivrede, obrada zahteva odvija se brže nego ikada, zahvaljujući unapređenju procesa kroz sistem eAgrar, kao i automatizovanim proverama u realnom vremenu.

Ministarstvo poljoprivrede (Uprava za agrarna plaćanja) saopštilo je da je započeta obrada zahteva podnetih po Javnom pozivu za ostvarivanje prava na podsticaje za krave za uzgoj teladi za tov za 2025. godinu, te da je za dva dana obrađeno više od 10.000 administrativno urednih zahteva, od ukupno 12.931 pristiglog po ovom pozivu.

Kako se navodi, obrada zahteva odvija se brže nego ikada, zahvaljujući unapređenju procesa kroz sistem eAgrar, kao i automatizovanim proverama u realnom vremenu.

Više od 5.500 rešenja već je dostavljeno u eSandučiće poljoprivrednih proizvođača na portalu eUprava, što predstavlja rekordan rezultat i potvrdu da digitalizacija u poljoprivredi daje vidljive rezultate – navodi se u saopštenju.

Ukoliko nemaju primedbi, potrebno je da se na portalu ePodsticaji odreknu prava na žalbu, čime rešenja postaju pravosnažna i izvršna. Na ovaj način značajno se skraćuje vreme do isplate, jer podsticaji mogu biti uplaćeni direktno na račun gazdinstva upisan u Registar poljoprivrednih gazdinstava bez dodatnog administrativnog zadržavanja.“

Elektronska provera podataka iz više baza

Kako se dodaje, sveobuhvatna digitalizacija agrarne administracije, unapređenje tehničke infrastrukture i kadrovsko jačanje Uprave za agrarna plaćanja omogućili su sistemsko ubrzanje postupka odlučivanja, ali i veću pravnu sigurnost za sve korisnike.

– Novi model rada podrazumeva elektronsku proveru podataka iz više zvaničnih baza, što u velikoj meri smanjuje potrebu za ručnom obradom i omogućava donošenje konačnih rešenja u znatno kraćem roku.

bMinistar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić poručio je da je digitalizacija u agraru jedan od ključnih prioriteta Ministarstva.

– Naš cilj je da svaki poljoprivrednik brže i jednostavnije ostvari svoja prava. E-Agrar nije samo tehnički sistem – to je garancija da podrška stiže tamo gde treba, bez čekanja i bez papira. Ovo je najbolji dokaz da Srbija ima kapacitet da primeni evropske standarde u agrarnoj administraciji i pruži poljoprivrednicima ono što zaslužuju – poštovanje, sigurnost i brzu isplatu – naveo je resorni ministar.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading