Vučić otvorio fabriku "Yanfeng Automotive Interiors" u Kragujevcu!
IZVOR: Tanjug, Republika - 28.11.2019 | 09:45 >> 11:10
Svečanim presecanjem vrpce danas je u Kragujevcu otvorena kineska fabrika "Yanfeng Automotive Interiors", koja će proizvoditi komoponente za unutrašnjost automobila najpoznatijih svetskih proizvodajča, kao što je Mercedes.
Foto: Tanjug/Predsedništvo Srbije
Crvenu vrpcu za otvaranje proizvodne linije, presekli su predsednik Srbije Aleksandar Vučić, ambasadorka Kine Čen Bo, gradonačelnik Kragujevca Radomir Nikolić, predstvnici fabrike Remon Fos, Mišel Šahler, Stiv Mesaros i Milan Raović, kao i predstvnica zaposlenih Anka Duričić.
Istorijski minimum nezaposlenosti
- Srbija od 1995. godine ima manje od 10 odsto nezaposlenih, a i dalje želimo da se spustimo na između 6 i 7 odsto - rekao je Aleksandar Vučić i čestitao građanima "koji su pokazali da marljivošću, strpljenjem i velikim radom zemlju možemo da izvučemo iz krize".
Pozdravio je dolazak stranih kompanija u Srbiju i naglasio da je to zato što su uvideli potencijal naših radnika koji su vredni ljudi i kvalitetna radna snaga.
Sedište te kompanije je u Šangaju, a ima oko 110 proizvodnih pogona i tehničkih centara u 20 zemalja i više od 32.000 zaposlenih širom sveta, koji dizajniraju, razvijaju i proizvode unutrašnje komponente za sve proizvođače automobila.
Novi proizvodni prostor te kineske kompanije u Kragujevcu prostiraće se na 18.500 kvadratnih metara, u početku će biti otvoreno 200 radnih mesta, ali s obzirom na to da je postrojenje projektovano za 800 zaposlenih, broj radnika će se postepeno povećavati iz godine u godinu.