ŠIPTARSKA POSLA: Tači i Haradinaj slave početak napada NATO agresora
IZVOR: Tanjug - 24.03.2019 | 09:18
Predstavnici privremenih kosovskih institucija obeležili su, u prisustvu pojedinih ambasadora, početak NATO agresije na SR Jugoslaviju, koju oni doživljavaju kao "oslobađanje" Kosova.
Foto: Tanjug/AP
Kosovski premijer Ramuš Haradinaj rekao je da je vazdušna akcija Alijanse "okončala tragediju naroda na Kosovu", prenosi RTK2.
Pored spomenika u centru Prištine Haradinaj je izjavio da odaje poštu svima onima koji su služili na Kosovu, vojnicima KFOR-a, NATO, kao i Velike Britanije, a koji su, kako je naveo, pomogli Kosovu da dobije "slobodu i mir".
Predsednik Kosova Hašim Tači rekao je da je "24. mart 1999. godine bio polazna tačka za zaustavljanje genocida i vraćanje nade za slobodu i nezavisnost".
- OVK na terenu (zemlji) i NATO u vazduhu u "zajedničkoj mirovnoj borbi prisilili su Miloševićev režim na kapitulaciju - kazao je Tači.
Sa predstavnicima Prištine bio je i britanski ambasador Ruari O' Konel.