Vučić: Gradiće se auto-put od Malog Požarevca do Mladenovca, pola sata do Beograda


IZVOR: Republika/Š. P. - 06.02.2026 | 10:24


Za taj kraj najvažnije je dovođenje investitora i izgradnja auto-puta.

Foto: Printscreen/Pink TV
Vučić: Gradiće se auto-put od Malog Požarevca do Mladenovca, pola sata do Beograda

  Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, na otvaranju rekonstruisane Gimnazije u  Mladenovcu, da će se graditi auto-put od Malog Požarevca do Mladenovca i da će do Beograda biti potrebno samo pola sata vožnje.


- Uložili smo smo gotovo tri miliona evra u rekonstrukciju ove gimnazije i zahvalan sam i gradu i nemačkim partnerima KfW. Hvala svima na podršci za to, ali to pokazuje samo koliko je važno da brinemo o ljudima, da brinemo o deci i da rešavamo probleme. Isto to moramo da uradimo sa školama u Vlaškom Dolu, a u Međulužju moramo da rešimo i probleme s ulicama koji su izazvani neizvođenjem projekata "Čista Srbija" - rekao je Vučić tokom obilaska Gimanzije. POGLEDAJ GALERIJU

Poručio je da je najvažnije za taj kraj dovođenje investitora i izgradnja auto-puta od Malog Požarevca do Mladenovca.

- Pa od Mladenovca do Aranđelovca, a zatim dalje prema Rači, Despotovcu i Boru. Kada se to dogodi, onda će mnogo investitora želeti da dođe, onda će ljudi hteti da dolaze u Mladenovac neuporedivo lakše, a i bićete bukvalno spojeni s Beogradom i to će biti pola sata puta, ne duže od toga - rekao je Vučić.

 

BONUS VIDEO