PRELEPE SLIKE! Više od 1.500 Čačana dočekalo Srbe sa KiM koji pešače ka Novom Sadu! PRUŽAJU PODRŠKU VUČIĆU! (FOTO, VIDEO)
IZVOR: M.M. - 31.10.2025 | 19:41
Oni su večeras nakon dočeka otišli na zasluženi odmor i da saniraju povrede.
Više od 1.500 Čačana večeras je u Preljini dočekalo Srbe sa Kosova i Metohije koji već tri dana pešače na veliki narodni skup u Novom Sadu protiv blokada.
Oni su nešto posle 18 časova stigli u Preljinu, gde su meštani za njih priredili počasni špalir, vatromet i poruke podrške, uz snažne emocije, zagrljaje i suze radosnice, ali bez muzike i dostojanstveno, kako i priliči, s obzirom da je sutra godišnjica tragičnog događaja u Novom Sadu.
Među okupljenim Čačanima, od dece do starijih građana, svi su želeli da odaju priznanje herojima s Kosova i Metohije s Pomoravlja, Gračanice i severnih opština, i da razgovaraju s njima o podvigu na koji su krenuli kako bi podržali i svoju državu Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića.
Dobrodošlicu su im poželeli Marko Parezanović, načelnik Moravičkog okruga i Vladan Milić, zamenik gradinačelnika Čačka.
Pešacima sa KiM tokom prethodnih dana u koloni se pridružuju i pešaci iz mesta kroz koja prolaze, od Raške, Kraljeva, pa do Čačka.
Oni su večeras nakon dočeka otišli na zasluženi odmor i da saniraju povrede, kako bi sutra spremni nastavili ka svom cilju.
Podsećamo, grupa Srba krenula je prekjuče iz Rudnice za Novi Sad i pred njima je bilo 315 kilometara puta i pešačenje dugo 10-ak dana.
U grupi su Srbi iz centralnog Kosova, iz Gračanice, Kosova Polja, Badovca, Lapljeg sela, Dobrotina, Gušterice, kao i iz Kosovskog Pomoravlja – iz Gornjeg Kusca, Straže, Raniluga, Parteša, ali i sa severa Kosova – iz Leposavića, Severne Mitrovice, Zvečana, Zubinog Potoka, kao i iz Štrpca.
Na čelu kolone razvijene su srpske zastave i transparenti.
Građani sa Kosova istakli su da im je motiv da budu uz svoju državu i da pokažu da ne žele zaustavljanje Srbije jer je, prema njihovim rečima, samo jaka i napredna Srbija spremna je da sačuva svoj narod na Kosovu.
Kažu da su čuli poziv predsednika Srbije da se u Novom Sadu planira veliko narodno okupljanje Srba koji se protive blokadama i zaustavljanju Srbije i da im je to bio motiv da krenu.
Bonus video