ALEKSANDAR VUČIĆ NAJAVIO NOVU LINIJU "ER SRBIJE": "Nemaju je ni mnogo veće države od nas"!


IZVOR: Republika - 05.10.2025 | 22:49


Ostalo je samo da se reše detalji sa kanadskim vlastima, istakao je Vučić.

Foto: Printscreen/Pink TV
ALEKSANDAR VUČIĆ NAJAVIO NOVU LINIJU "ER SRBIJE": "Nemaju je ni mnogo veće države od nas"!

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, gostujući večeras u emisiji "Hit tvit", najavio je novu liniju "Er Srbije".

- Od marta letimo za Toronto, samo da rešimo detalje sa kanadskim vlastima - istakao je i dodao da ovu opciju nemaju mnoge veće zemlje od Srbije. 

Predsednik Vučić je izjavio i da se u septembru došlo do željenih okvira inflacije od 2,9 odsto. Vučić je na TV Pink kazao da se neće dozvoliti dalji rast sada kada je inflacija suzbijena.

- Jedna dobra vest, 2,9 odsto inflacije u septembru mesecu. Konačno smo došli u željene okvire -  kazao je Vučić.

Kako je naveo, u poslednje vreme je putovao da bi se borio za građane Srbije, da bi dovodio investitore i rešavao politička pitanja. U tom kontekstu, kako je naveo, putovao je u Kinu, Japan, Ameriku, ali i na Samit Evropske političke zajednice.

- Nećemo dozvoliti dalji rast inflacije sad kad smo je suzbili i doveli do 2,9 odsto -  istakao je Vučić.

On je najavio i da će u narednih desetak dana naša država, kao vid podrške Srbima na KiM otvoriti,  još 400 novih radnih mesta u zdravstvenim ustanovama na KiM, kao i da će narednih skup protiv blokada biti 11. oktobra i da će biti posvećen podršci Srbima u južnoj srpskoj pokrajini.

Vučić je istakao da moramo pre svega da sačuvamo mir, ali da je to mnogo teško imajući u vidu šta radi Aljbin Kurti na terenu.

Bonus video