SKANDAL! DEKANKA-BLOKADERKA OTVORENO PRIZNALA: Idem po stranim ambasadama i tek ću da idem!
IZVOR: Republika/J.B. - 22.09.2025 | 07:52
Kovačevića, govoreći o onome što se dešava u Srbiji, razotkrila je da ona i njeni sledbenici blokaderi ruše Vučića i Srbiju uz pomoć stranaca.
Dekanka Fakulteta političkih nauka (FPN) Maja Kovačević, poznata široj javnosti i po angažmanu u studentskim blokadama, sinoć je izazvala veliku pažnju gostujući u emisiji "Utisak nedelje". U diskusiji o izborima, u kojoj su učestvovali i Nikolina Sinđelić, student Dušan Cvetković i dekan Fizičkog fakulteta Voja Radovanović, atmosfera je u više navrata bila veoma napeta.
Tokom razgovora Kovačevićeva je iznela niz tvrdnji koje su šokirale deo javnosti, tvrdeći da takozvani studentski pokret u Srbiji zapravo funkcioniše kao finansirana struktura, sa ciljem destabilizacije države, iza koje, kako je rekla, stoje zapadne zemlje i strane ambasade. Dodatno, izjavila je i da lično posećuje ambasade pojedinih država, gde, prema sopstvenom priznanju, iznosi kritike na račun Srbije.
Kada je voditeljka "Utiska" Olja Bećković pokrenula temu izbora, najpre se oglasila studentkinja Nikolina Sinđelić, pokušavši da otkrije kakav je "plan" blokadera za sastavljanje listi i eventualne saradnje s opozicijom.
Kovačevića, govoreći o onome što se dešava u Srbiji, razotkrila je da ona i njeni sledbenici blokaderi ruše Vučića i Srbiju uz pomoć stranaca, kao i da ona redovno ide po stranim ambasadama.
- Mi s univerziteta ne sedimo skrštenih ruku, mi kontaktiramo s međunarodnom zajednicom. I pošto oni vole da se bave time ko ide po stranim ambasadama, evo ja idem non-stop i tek ću da idem - otkrila je dekanka-blokaderka.
Kovačevićeva je, takođe, sinoć otkrila i podmetačinu - opozicija i blokaderi idu na odvojenim listama, ali će posle izbora svi zajedno protiv Vučića.
- Meni se čini da je verovatniji scenario da izađe studentska lista i da izađe objedinjena lista opozicije i da to budu dva bloka koja će izazvati režim na izborima - istakla je ona.