"PREKO 2.000 STUDENATA IZAŠLO DA POLAŽE PREDISPITNE OBAVEZE" Dekan FON-a o prvim kolokvijumima nakon blokade: SPREMALI SU SE, SAVLADALI SU GRADIVO! (FOTO, VIDEO)


IZVOR: Republika/ T. J. - 05.07.2025 | 14:32


Dekan Fakulteta organizacionih nauka, Marko Mihić, je za Republiku otkrio prve utiske studenata nakon veće pauze.

Foto: ST/Dragan Kadić
"PREKO 2.000 STUDENATA IZAŠLO DA POLAŽE PREDISPITNE OBAVEZE" Dekan FON-a o prvim kolokvijumima nakon blokade: SPREMALI SU SE, SAVLADALI SU GRADIVO! (FOTO, VIDEO)

Prvi kolokvijumi Fakulteta organizacionih nauka nakon blokada su održani u Atletskoj dvorani u Beogradu. Studenti FON- a od 2. jula imaju priliku da završavaju svoje predispitne obaveze. 

Dekan Fakulteta organizacionih nauka, Marko Mihić, je za Republiku otkrio prve utiske studenata nakon veće pauze.

- Fakultet Organizacionih nauka doneo je odluku 18. juna da se pomeri kolokvijumska nedelja na zahtev studenata. Mi smo pomerili deset dana početak kolokvijumske nedelje i ovo je prvi njen termin. Mi smo obezbedili studentima da u dva termina završe svoje predispitne obaveze. Odziv studenata je dosta dobar, ako se uzme u obzir da je bilo oko 4.300 prijava i preko 2.000 pojedinačnih studenata se prijavilo - naveo je dekan Fakulteta ogranizacionih nauka Marko Mihić za Republiku.

Veliki broj studenata se vratio na fakultet gde završavaju svoje predispitne obaveze, a kako dekan kaže, studenti nisu odmarali , već su vredno radili i spremni su da polažu ispite.

Foto: ST/Dragan Kadić

Veliki broj studenata FON-a polaže svoje predispitne obaveze

- U prva tri dana je izašlo negde oko 2.000 studenata. Vidi se da se se spremali i da su savladali neke osnovne stvari, što se tiče gradiva, a to ćemo videti statistički kada se bude završio ispit. Mi smo svakako zainteresovani da i dalje razgovaramo sa studentima i da vidimo koje su njihove potrebe. Sa druge strane, podržavamo pravo na miran protest u skladu sa načelima koja su proklamovana od strane univerziteta i od strane akademske zajednice - dodao je dekan.

Foto: ST/Dragan Kadić

Marko Mihić - Dekan Fakulteta organizacionih nauka

Mihić je istakao da FON podržava miran protest i da oni kao fakultet gledaju na sve studente kao na jednu celinu.

- Ja bih studente gledao kao jednu celinu. Postoje studenti koji protestuju, a izlaze na kolokvijume, kao i oni koji protestuju, a ne izlaze na kolokvijume, ali to su studenti koji, u skladu sa svojim afinitetima i potrebama, procenjuju u tom trenutku da li je njima prioritet da završavaju obaveze sada ili u nekom narednom roku. Veoma je važno sada da svi imaju istu mogućnost, a to je da iskoriste afirmativne mere koje je Fakultet organizacionih nauka definisao da bi pomogao studentima da uspešno završe ovu školsku godinu - zaključuje Mihić za Republiku.

BONUS VIDEO