"SRBIJU NIKAD NEĆE SRUŠITI" Vučić: Odgovaraće svi koji uništavaju našu zemlju!
IZVOR: Republika - 12.06.2025 | 18:22 >> 18:25
Nema plate za nerad. rekao je predsednik Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić od danas boravi u Pragu gde će učestvovati na Globalnom bezbednosnom forumu "GLOBSEC 2025".
- Ovo postaje malo više bezbednost ali ima svega tako da je značaj veliki, moja je želja da zamolim kompanije da je Srbija na drobrom putu, Srbija je dobila i kreditni rejting posle mnogo mnogo godina. Verujem da ću ovde imati značajne sastanke. Srbija je mnogo uložila u inicijativu "Otvoreni Balkan", uvek smo želeli otvorene granice, i to će biti naša politika i u budućnosti. Videćemo šta će Lajčak danas da kaže o neispunjavanju Briselskog sporazuma", rekao je Vučić govoreći o značaju Globalnog bezbednosnog foruma.
Na konstataciju da je rektor BU bio u Briselu, Vučić kaže "sve je on u pravu, najlakše je ići i svoju zemlju opanjkavati".
- Samo neka krenu u radikalizaciju što pre, to im je moj savet", rekoa je Vučić o studentima.
- Čekali su lepo vreme da im se ne sliva voda. Para nema i nema tog Svetog Petra koji će to da vam obezbedi. Morate da zaradite platu. Ja sam nadležan za raspisivanje izbora, ne pitaju se oni".
- Pretukli su u Kosjeriću ženu od 50 kila, novinasrku Informera, probisveti, kao i onaj ko ih je pustio na slobodu".
Tom prilikom, predsednik Vučić govoriće na panelima "Strateški i ekonomski značaj Jugoistočne Evrope" i "Iskoristiti trenutak: Stvaranje trajnih partnerstava u susedstvu.
Takođe, predsednik Srbije imaće i niz bilateralnih susreta sa svetskim i evropskim zvaničnicima, kao i predstavnicima međunarodnih institucija, instituta i kompanija.
Forum “GLOBSEC” se održava u Pragu od 12. do 14. juna.