SRAMNO, U NJIHOVOM MANIRU! Blokaderi veličaju PICULU, dok Vladimira Putina nazivaju RATNIM ZLOČINCEM!


IZVOR: Republika - 09.05.2025 | 08:17


Smeta im samostalna Srbija.

Foto: Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic, File, Printscreen
SRAMNO, U NJIHOVOM MANIRU! Blokaderi veličaju PICULU, dok Vladimira Putina nazivaju RATNIM ZLOČINCEM!

Nakon što je predsednik Srbije, Aleksandar Vučić najavio da će ići u Moskvu na proslavu Dana pobede, a zatim i otišao, odmah su usledile reakcije opozicionih medija i blokadera.

Domaći opozicioni krugovi i deo medija, poput lista Danas, upustili su se u novu rundu političkog napada prema Aleksandru Vučiću.

Oni su u svom dnevnom listu u jednom tekstu ocenili njegovu posetu Rusiji i predsedniku Vladimiru Putinu kao "bacanje rukavice Briselu u lice" i "kraj EU integracija Srbije".

Foto: Printscreen

 

U pomenutom tekstu se Vučiću zamera što je otišao u Moskvu i sreo se sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, kojeg nazivaju "ratnim zločincem".

Foto: Printscreen

 

Isti ti ljudi, međutim, nemaju problem sa političarima iz Evropske unije poput Tonina Picule, koji otvoreno vrše pritisak na Srbiju zbog Kosova. 

Foto: Printscreen

 

 

Očigledno im smeta što Srbija vodi samostalnu politiku i ne sedi mirno dok joj drugi odlučuju pravac u kom će naša zemlja da se kreće. 

Foto: Printscreen

 

 

I dok opozicija priča da je narod uplašen i da strahuje, u stvarnosti e mnogo jasnije da su samo oni uzdrmani, jer Srbija ne igra po tuđim pravilima, već