VUČIĆ SLETEO U MOSKVU! MEDIJI DA SE IZVINE GRAĐANIMA SRBIJE ZBOG OBMANJIVANJA: Ana Brnabić oštro o medijima koji su manipulisali neistinama


IZVOR: Republika - 07.05.2025 | 17:46


Predsednik Srbije ipak u Moskvi!

Foto: instagram.com/avucic
VUČIĆ SLETEO U MOSKVU! MEDIJI DA SE IZVINE GRAĐANIMA SRBIJE ZBOG OBMANJIVANJA: Ana Brnabić oštro o medijima koji su manipulisali neistinama

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je, nakon što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao u Moskvu, da bi mediji koji su izveštavali kako mu je pozlilo da ne bi išao u Rusiju, trebalo da se izvinu građanima Srbije, jer su ih obmanjivali, prenosi agencija Tanjug.

- Predsednik Vučić sleteo u Moskvu. I, šta ćemo sad? Čekamo da medijske grupe za pritisak upute izvinjenje građanima Srbije, jer su ih obmanjivali, da priznaju da su pristrasni, neprofesionalni i politički ostrašćeni - navela je Brnabić na društvenoj mreži Iks.

Brnabić je objavila i fotografije teksta sa portala N1 sa naslovom "Ne žele na Putinovu paradu. Vučić završio u bolnici, naglo se razboleo i Fico".

Istakla je da bi ti mediji "slobodno mogli, konačno, da priznaju da Aleksandar Vučić uvek drži reč".

Uz fotografiju portala "Index" na kojoj je, takođe, pre četiri dana objavljena vest da su se Vučić i slovački premijer Robert Fico razboleli kako ne bi išli u Moskvu gde treba da učestvuju na Paradi povom Dana pobede u Drugom svetskom ratu, 9. maja, Brnabić je navela da se ispostavilo da su u svim medijima u regionu plasirali lažne vesti.

- Samo četiri dana kasnije, ispostavilo se da su svi - od hrvatskih medija i ostalih u regionu, do ovih domaćih iz Luksemburga - lagali... Polako sa izvinjenima, ne morate da žurite - poručila je Brnabić.

Predsednik Vučić  doputovao je danas posle podne u Moskvu kako bi prisustvovao obeležavanju Dana pobede.

Bonus video: