TAJNI DOKUMENT NAPISAN U ŠIFRAMA! Procurili stravični dokazi - STUDENTI BLOKADERI SPREMAJU NASILJE, otkriveni ŠOKANTNI PODACI!
IZVOR: Republika - 22.04.2025 | 15:16
Kako se isitče u dokumentu, metod jezičkih tabela podrazumeva pravljenje spiska političkih izraza i njihovih latentnih pandana, te korišćenje pandana kao načina prikrivenog izražavanja.
U dokumentu se razmatra, po svemu sudeći izbegavanje krivično pravne odgovornosti upotrebom šifrovanog jezika, a sudeći prema sadržaju koji je procurio može se očkivati nova "akcija" blokadera u večernjim ili ranim jutarnjim satima u narednim danima.
Naime, danas je otkrivena tajna komunikacija planumaša Pravnog fakulteta u Beogradu, odnosno isplivao je izveštaj Radne grupe za saradnju sa drugim fakultetima, prenosi Alo.
U izveštaju najavljuju korišćenje šifrovanog jezika.
Foto: printskrin
Naime oni su osmisli tajne, šifrovane poruke
Kako se isitče u dokumetnu, metod jezičkih tabela podrazumeva pravljenje spiska političkih izraza i njihovih latentnih pandana, te korišćenje pandana kao načina prikrivenog izražavanja.
Kako se navodi u dokunetu koji je procurio predlaže se "implementacija standardizovane tabele jezičkih zamenica koja će služiti kao rečnik za bezbednu komunikaciju", odnosno kako izgleda za izbegavanje krivično pravne odgovornosti.
Kako sami prizunaju u dokumentu navode da "ovaj pristup (šifrovani jezik) ima višestruku svrhu. Prvo, služi kao pravna zaštita - Član 145. Krivičnog zakonika može se primeniti na "podsticanje nemira" ako se koriste direktivni ili provokativni izrazi, dok neutralna terminologija značajno smanjuje ovaj rizik."
Primer iz dokumenta
Iz dokumenta – "poetska revolucija" kao izraz za Akciju!
Kao način preventivnog delovanja, napravljen je niz objava za društvene medije u kojima će se iskazuje da se na plenumima ne diskutuje o političkim temama koje su protivne načelima akademske neutralnosti.
Dati sadržaj će biti objavljen u slučaju hapšenja nekog od studenata iz datih razloga.
Ono što izaziva pažnju jesu tajansteveni delovi. Pa tako u jednom delu dokumanta pod naslovom „Aktivnosti" navodi se sledeće
- Da se aktivnosti na vašim fakulteta organizuju što češće i da što više punimo fakultete, naročito uveče.
Sudeći prema ovom delu, kako delujem nije isljučena mogućnost da je ovo njihova "tajna poruka" za večernju akciju danas ili u narednim danima, navodi Alo.