"ŽIVI GAVRILO, ŽIVI SRBIJA"! Potresna objava predsednika Vučića posle jučerašnjeg haosa u Skupštini! "NASILJE NE SME DA PROĐE NEKAŽNJENO"! (VIDEO)


IZVOR: Republika - 05.03.2025 | 19:55


Srbija je zgrožena brutalnošću političara koji su juče u Skupštini Srbije napadali žene samo zato što drugačije misle, istakao je Vučić.

Foto: Printscreen/Pink TV
"ŽIVI GAVRILO, ŽIVI SRBIJA"! Potresna objava predsednika Vučića posle jučerašnjeg haosa u Skupštini! "NASILJE NE SME DA PROĐE NEKAŽNJENO"! (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se večeras na svom Instagram profilu i podelio potresan post povodom jučerašnjeg haosa u Skupštini Srbije, u kojem je povređena i poslanica Sonja Ilić sa Kosova.

 

Sonja je, podsećamo, u osmom mesecu trudnoće, a sin koga nosi začet je vantelesnom oplodnjom. Zvaće se Gavrilo.

 

- Nasilje ne sme da prođe nekažnjeno. Srbija je zgrožena brutalnošću političara koji su juče u Skupštini Srbije napadali žene samo zato što drugačije misle. Jedna od napadnutih bila je i trudnica Sonja Ilić iz Gračanice. Dečak kojeg će Sonja da rodi zvaće se Gavrilo. Da bude junak majci i ocu! Živi Gavrilo, živi Srbija! - napisao je Vučić.

Podsećamo, poslanici opozicije izazvali su juče haos u Skupštini Srbije. Tri poslanice su povređene. Oni su bacili više dimnih bombi i suzavac u nameri da spreče rad parlamenta. U jednom trenutku su počeli da gađaju jajima predsednicu Skupštine Anu Brnabić, koja je poručila da će Skupština nastaviti da radi, i da Srbija neće stati.

Opozicija je fizički nasrnula na poslanike vlasti. Poslanica Jasmina Obradović kolima hitne pomoći odvezena je u bolnicu. Ona je doživela moždani udar pošto je šok bomba pogodila u glavu. Povrede je dobila i poslanica Socijaldemokratske partije Srbije Jasmina Karanac, za koju je poslanik PUPS Stefan Krkobabić rekao da je pogođena flašom u glavu.

Bonus video