OLGA STALA NA STARTU: Danilovićeva posle velike borbe poražena u prvom kolu turnira u Lionu

IZVOR: Republika - 30.01.2023 | 22:37

Nemica je stala na put našoj teniserki, koja se glavnog žreba domogla preko kvalifikacija koje je odigrala sjajno.

Srpska teniserka Olga Danilović zaustavljena je na samom startu WTA turnira u Lionu.

Od nje je bolja bila Jule Nimajer.

Nemica je slavila posle dva sata i devet minuta igre rezultatom 2:1 (7:5, 2:6, 6:3).

Olga Danilović

U uvodnom setu je Olga prva stigla do brejka, kada je povela 2:1, ali je Jule odmah uzvratila istom merom. Prelomni trenutak seta se dogodio u poslednjem gemu kada je Nimajer još jednom oduzela servis Danilovićevoj.

Srpkinja je potom dominirala u drugom setu, u kom je sigurno čuvala svoj servis, a dva puta je napravila brejk.

Ipak, odlučujući set je pripao Nemici koja je dva puta oduzela servis Olgi, koja je to uspela da uradi samo jednom.

Nimajer će u drugom kolu igrati protiv Kamile Osorio iz Kolumbije, koja je eliminisala treću nositeljku Francuskinju Aliz Korne.