ŠTA URADI ČOVEČE? Košarkaš Bruklina jednim potezom šokirao košarkašku javnost! (VIDEO)

IZVOR: Republika - 31.10.2022 | 09:44

Nesvakidašnji potez viđen je tokom susreta između Bruklina i Indijane.

Košarkaši Indijane ostvarili su trijumf na gostovanju ekipi Bruklina rezultatom 125:116 (26:26, 37:36, 29:28, 33:26), ali je susret ostao u senci poteza japanskog košarkaša Jute Vatanabea.

Japanac je za 12 minuta provedenih na terenu zabeležio učinak od pet poena (1/1 za dva, 1/2 za tri poena) i dva skoka, ali ono što je učinio u finišu prve deonice susreta ostaće zabeleženo u analima NBA lige.

Naime, na nešto više od minut igre pre kraja prve četvrtine, domaćin je bio u prednosti rezultatom 25:20, a košarkaši Indijane su bili u napadu. Endrju Nebhard nije bio precizan u šutu za tri poena. U buketu igrača koji su krenuli na skok, našao se i Vatanabe koji je uhvatio loptu, a zatim na iznenađenje kompletne hale "prikucao" je u sopstveni koš.

Navedni potez je izazvao i smeh komentatora ovog susreta.

Juta Vatanabe od 2018. godine nastupa na NBA parketima. Tokom dosadašnje karijere nastupao je za ekipe Memfisa i Toronta, kao i za njihove razvojne timove, a od avgusta 2022. godine član je ekipe Bruklina.