ZVEZDA PALA U GROTLU GROBARA! Partizan smanjio zaostatak u senci NAPADA na SUDIJE i pražnjenja TRIBINA!

IZVOR: Republika - 01.06.2022 | 21:28

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 70:67 (21:17,18:14, 8:23, 23:13) u trećoj utakmici finalne serije ABA lige i tako produžili nadu za osvajanje regionalnog trofeja i povratak u Evroligu.

Napad na sudije, praženjenje tribina, serije poena, velika vođstva oba tima, ali na kraju košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 70:67 (21:17,18:14, 8:23, 23:13) u trećoj utakmici finalne serije ABA lige

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Kevin Panter sa 22 poena, a jedini dvocifreni pored njega bio je Aleksa Avramović sa 14 poena.

Sa druge strane, crveno-bele je predvodio tandem Ognjen Dobrić - Dejan Davidovac.Prvi je ubacio 20, a drugi 19 poena.

Naredna utakmica igra se u petak od 18.30 u hali "Aleksandar Nikolić", a ponovo će domaćin biti "parni valjak".

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu...

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 70:67 (21:17,18:14, 8:23, 23:13)

IV ČETVRTINA (23:13)

10. minut - Nema poena Kalinića, odbranio se Partizan! Grč je uhvatio Zagorca. Promašio je Ledej trojku, a isto to je uradio Davidovac. Na kraju Lazić gazi aut liniju. Precizan oba puta sa linije penala Madar. Dvojka Davidovca za kraj.

Igrači oba tima vratili su se na parket i počelo je zagrevanje, a tu su i sudije!

Iako je u prvi mah pristigla informacija da je pogođen sudija Boltauzer, u pitanju je njegov kolega Uroš Nikolić.

Sudijska trojka u trenutku napuštanja parketa

9. minut - Airball Dobrića, krade loptu Panter i pogađa trojku! Sudijska trojka se povukla u svlačionicu. Izgleda da je sudija Boltauzer pogođen u glavu.

Uslov za nastavak utakmice je da se isprazne tribine partera iza koša i tribina iza klupe Crvene zvezde.

8. minut - Promašio je trojku Dobrić, ali je Mitrović pogodio pod košem posle pasa Lazića. Promašio je Mur posle prodora.

7. minut - Mur trojka!

6. minut - Avramović nije ni dobacio sa osam metara. Loš pokušaj Davidovca za dva poena. Koraci Zagorac.

5. minut - Nema poena Zvezde. Izjednačenje Partizanu odnosi Panter sa linije penala. Dva poena Kalinić.

Obradović smiruje Grobare

Željko Obradović, trener Partizana obratio se Grobarima putem mikrofona i zamolio ih da fer i sportski navijaju do kraja utakmice.

4. minut - Sjajan potez Avramovića! Promašio je Vajt otvorenu trojka. Još jedan prodor Avramovića i dva poena.

3. minut - Nema poena na obe strane u dva napada. Panter 2/2 sa linije penala. Holins u prodoru za dva poena.

2. minut - Trojka Davidovac! 2/2 Avramović sa linije penala. Nema poena Dobrića na polaganju.

1. minut - Dva poena Avramovića, Lazarević pravi faul u napadu! Airball Zagorca za tri poena!

III ČETVRTINA (8:23)

10. minut - Koprivica faul u napadu! Koraci Luke Mitrovića. Koprivica oba promašaja sa linije bacanja. Dobrić trojka uz faul Madara! Ognjen precizan iz dodatnog bacanja.

9. minut - Ponovljen je jedan penal Dobrića zbog lasera uperenog u oči od strane Grobara, 3/3 sa linije penala. Promašio je Ledej za tri.

Grobari opomenuti zbog nesportskog vređanja

Grobari su horski počeli da vređaju Vesnu Čović, suprugu Nebojše Čovića, predsednika Crvene zvezde. Navijači su opomenuti da prekinu sa vređanjem.

8. minut - Promašio je Ledej, ali je Zagorac spasio stvar i pogodio za dva.

7. minut - Težak šut preko ruke Ivanovića za tri i promašaj.

6. minut - Trojka Davidovac! Promašio je trojku Kalinić na isteku napada iz kornera. Maši trojku i Ledej.

5. minut - Kalinić za dva! Uzvraća Koprivica.

4. minut - Panter sa osam metara maši, greši Zagorac, Mur maši trojku. Zagorac blokira Markovića na tabli!

3. minut - Airball Pantera. Davidovac za dva. Greši Lesor i ponovo dva poena Davidovca. Mur gubi lopti, trojka Marković!

2. minut - Promašio je Kalinić za dva poena, gubi loptu Panter, a Lazić pogađa za dva. Ponovo Panter za dva i koraci Kalinića.

1. minut - Dva poena Davidovca, ali uzvraća istom merom Panter.

II ČETVRTINA (18:14)

10. minut - Promašio je trojku Dobrić, a sada faul Lazarevića pri skoku. Lesor je napravio "livadu" Avramoviću koji pogađa za dva. Nema poena Mitrovića. Avramović 1/2 sa penala.

9. minut - Promašio je Dobrić za tri, ali se posle ispravio i pogodio za dva posle ofanzivnog skoka Mitrovića. Nova, 11. izgubljena lopta za Zvezdu, a sada Partizan gubi loptu, svirano je "preko pola".

8. minut - Greška Voltersa, nije uspeo za osam sekundi da prenese loptu na polovinu rivala. Dva promašaja Mura i Koprivice, ali je sada mladi centar uspeo da pogodi pod obručem. Holins 1/2 sa linije penala. Trojka Avramović!

7. minut - Koprivica polovičan sa linije penala. Smailagić blokira polaganje Kuzmića. Promašio je za dva Koprivica.

Bogdan Diklić

6. minut - Tehnička Dejan Radonjić! Panter sa linije penala. Panter majstorski pogađa za dva.

5. minut - Dobrić 1/3 sa linije penala. Veliki promašaj Madara za tri poena. Kalinić posle okreta maši za dva poena.

4. minut - Trifunović pravo u ruke Lazareviću, ali je Dobrić promašio polaganje. Moćno kucanje Smailagića! Tajm-aut Radonjić, a potom promašaj za dva Lazarevića.

Duško Vujošević i Zoran Savić, sportski direktor Partizana

3. minut - Lesor je promašio prvi put pod obručem, ali je iz drugog pokušaja pogodio. Dobrić 2/2 sa penala.

2. minut - Dva promašaja Lesora, i kazna od Dobrića trojkom! Madar za dva poena posle pasa Pantera. Prošetao se Dobrić pored Lesora do koša i položio loptu u koš.

1. minut - Ivanović trojka! Obradović traži tajm-aut posle 30 sekundi igre.

I ČETVRTINA (21:17)

10. minut - Nova greška Zvezde u napadu, sada koraci Markovića. Odlična akcija domaćina i dva poena Madara. Polovičan sa linije penala Dobrić. Loš pas Avramovića za Madara, lopta je u autu.

9. minut - Promašio je trojku Lazić, ofanzivni skok je uhvatio Lazarević, ali je Lazić napravio faul u napadu. Oba slobodna bacanja promašio je Lesor.

8. minut - Posle faula Lazarevića, Ledej 2/2 sa linije penala. Dva poena Lazarevića, na drugoj strani uzvraća Panter.

7. minut - Zaboravljen Kalinić u korneru, trojka! Uzvraća Panter sa devet metara! Promašio je Davidovac trojku, sada drugi faul Zagorca. Prvo faul u napadu Ledeja, a potom koraci Luke Mitrovića.

6. minut - Lepa akcija gostiju i dva poena Davidovca. Izbacio je Ledej Davidovca fintom i pogodio trojku.

5. minut - Promašio je Zagorac polaganje, pogodio je za dva Kuzmić. Sada greška u ubacivanju lopte igrača Partizana! Promašio je Marković, ali popravlja Kuzmić skokom ispod koša. Kevin Panter 2+1!

4. minut - Ponovo je Zvezda izgubila loptu! Bio je sam Smailagić, ali je promašio trojku. Prva trojka Zvezde - Dejan Davidovac!

3. minut - Dalas Mur je ponovo pokušao za tri, ali sada nije pogodio. Loš pas Voltersa ka Kuzmiću i izgubljena lopta za goste. Kratak pokušaj Ledeja iz okreta za dva poena

2. minut - Ukrao je loptu Panter, a potom nova trojka Dalasa Mura! Greška u koracima Kalinića. Nesporazum Ledeja i Smailagića, lopta ide u aut.

1. minut - Prvi poeni na meču, za dva Nikola Kalinić. Trojka Dalas Mur!