NEDOPUSTIVO! Šokantan poraz Srbije u Belgiji, od gotovog smo napravili veresiju!

IZVOR: Republika - 28.11.2021 | 16:25

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Belgije sa 73:69 u drugom meču kvalifikacija za Mundobasket 2023. godine.

BELGIJA - SRBIJA 73:69 (13:21, 16:20, 25:22, 19:6)

Hala: Mons arena, Sudije: Antonio Konde, Andrej Šarapa, Lorenco Baldini

BELGIJA: Akjazvili,Rosom, Mvena, Seron, Žilet,Delaiks, Vanvjin, Libert, Bako, Kastelo, Van Vlejt, Obosoan

SRBIJA: Teodosić, Jović, Petrušev, Koprivica, Jagodić-Kuridža , Novak, Ristić, Avramović, Radanov, Zagorac, Trifunović, Dangubić.

Najefikasnini u taboru Srbije bio je Aleksa Avramović sa 19, a Filip Petrušev je dodao 16 poena. Sa druge strane najbolji u taboru Belgije bio je Van Rosom sa 20 poena, a 14 je dodao Bako.

KRAJ MEČA - Belgija je nakon velikog preokreta slomila Srbiju! Naši momci su u polsednjoj deonici ubacili svega šest poena!

40. minut: Avramović baca loptu u aut, Belgija je na 12 sekundi na korak od pobede...

39. minut: Pogađa Petrušev, ali Van Rosom vodi trojku na plus tri!

38. minut: Envema cepa mrežicu za tri i Belgija je na plus dva - 69:67!

37. minut: Preokret! Neverovatno šta je Srbija dozvolila - 66:65 za Belgiju!

36. minut: Belgija je minus jedan  - 65:64!

35. minut: Sredina četvrte četvrtine, Belgija je na minus pet - 65:60! Novi poeni Van Rosoma, svega plus tri za Srbiju!

34. minut: Belgija na minus sedam - 63:56!

33. minut: Bez poena na startu poslednje deonice!

Meč je ipak nastavljen!

Na startu poslednje deonice nestao je struje u dvorani - usledio je ekspresan prekid!

KRAJ TREĆE DEONICE:

40. minut: Kraj treće četvrtine, Srbija vodi sa 63:54!

39. minut: Novi poeni Ristića, finiš treće deonice - 61:48!

37. minut: Sjajna akcija koju polaganjem završava Ristić za plus 10 - 56:46!

36. minut: Teodosić cepa trojku i vodi Srbiju na plus osam!

35. minut: Pogađa Dangubić - Srbija na plus 6!

34. minut: Zakuvalo se! Srbija bez poena u nastavku igre, serija Belgije 10:0 - 41:37!

23. minut: Trojka Van Rosoma - 41:34 vodi Srbija!

22. minut: Belgija sa penala dolazi na minus 10 - 41:31.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

II četvrtina

20. Minut 29:41 - TEODOSIĆ pogađa treću trojku u meču! Zatim siguran i Petrušev!

19. Minut 27:36 - Trojku pogađa Mvema! Tajm-aut traži Svetislav Pešić.

18. Minut 24:36 - TROJKA!! Avramović upisuje treću trojku za Srbiju!

18. Minut 20:33 - Avramović stiže do svog 10. poena u meču! Sjajno je ukrao lopti, istrčao i poentirao.

17. Minut 20:29 - Prekidaju Belgijanci seriju Orlova

15. Minut 18:29 - Srbija stiže do +11

14. Minut 18:15 - Ristić prekida seriju Belgijanaca!

14. Minut 18:23 - Obason pogađa za 3! Belgija u seriji od 5:0

13. Minut 15:23 - Bako pogađa i nakon skoro dva minuta, imamo poen na meču.

11. Minut 13:23 - Petrušev donosi Srbiji prednost od +10!

I četvrtina

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. Minut 13:21 - Uspeli su Belgijanci da upišu poena nakon tajm-auta ali su Orlovi odmah odgovorili.

9. Minut 11:19 - Još jedna TROJKA Teodosića! Srbija na +8

8. Minut 11:16 - TROJKA Teodosića!

7. Minut 11:13 - Uspeli su Belgijanci da naprave malu seriju i smanje vođstvo Srbije!

6. Minut 7:11 - Patrušev se odmah po ulasku u igru upisuje u strelce.

6. Minut 7:9 - Avramović upisuje četvrti poen u meču!

5. Minut 7:7 - Prva trojka za Belgijance! Nerešeno.

3 Minut 4:7 - Sjajno ZAKUCAVANJE Avramovića!

3. Minut 4:5 - Kuridža siguran sa linije za slobodna bacanja! 2+1 učinak Jagodića-Kuridže.

2. Minut 4:2 - Ristić upisuje prve poene za Srbiju! Međutim uzvraćaju Belgijanci istom merom.

1. Minut 2:0 - Prvi poeni za domaću selekciju!

Startna petorka Srbije protiv Belgije: Avramović, Trifunović, Ristić, Jagodić-Kuridža i Radanov

U premijernom meču novoizabranog selektora u Beogradu, "orlovi" su ostvarili tesnu pobedi nad Letonijom sa 101:100.

Što se tiče reprezentacije Blegije, ona je u gostima sa 83:57 savladala Slovačku.

Poslednji susret Srbije i Belgije bio je na Evrobasketu 2017, kada su "orlovi" ubedljivo slavili rezultatom 74:54.

Podsetimo se, takmičenje je organizovano tako da tri ekipe iz grupe A u kojoj se nalzi Srbija idu dalje, a tamo su ukrštaju sa isto toliko selkcija iz grupe B.

Iz novoformirane grupe najbolje tri idu na Svetsko prvenstvo.