PRVO IZNENAĐENJE U KUPU: Superligaš NOKAUTIRAO abaligaša!

IZVOR: Republika - 11.02.2021 | 18:00

Vojvodina je drugi polufinalista Kupa Radivoja Koraća pošto je iznenadila FMP u četvrtfinalu rezultatom 73:67.

FMP - Vojvodina

Superligaški tim je sjajno odigrao protiv ekipe iz ABA lige. Prva četvrtina bila je neizvesna, a Vojvodina je imala poen prednosti posle prvih 10 minuta.

Na poluvremenu je bilo +6 za Vojvodinu, koja je igrala odličnu odbranu i spustila FMP na 32 poena za poluvreme.

U istom ritmu su nastavili i u trećoj četvrtini, gde se FMP prvo primakao, a onda se Vojvodina opet odlepila i pred poslednju deonicu ušla sa velikih +14.

FMP je pokušao da se vrati u poslednjoj četvrtini, spustili su Vojvodinu na samo 10 postignutih poena za osam minuta, prišli su na sedam poena zaostatka na dva minuta do kraja, ali to je bilo sve.

$bp("Brid_13059103", {"id":"23088","width":"16","height":"9","carousel":"225"});

Ekipu Miroslava Mute Nikolića su do pobede predvodili Beslać sa 19 i sa po 15 poena Bjelica i Gaćeša.

U ekipi iz Železnika istakli su se Đorđević sa 17 i Nenadić sa 11 poena.