Zadar šokirao Zvezdu, Beron i Čović promašili za produžetak!

IZVOR: Republika - 15.12.2019 | 18:58

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zadra rezultatom 78:76 na gostujućem terenu.

Boriša Simanić je bio najbolji u redovima Zvezde

Izabranici Dragana Šakote su odigrali jako loš meč i udaljili su se od mesta koje vodi u plejof ABA lige.

Crveno-beli su u celoj prvoj četvrtini dominirali i završili su je sa šest poena prednosti. Ipak jako loša odbrana šampiona ABA lige u drugoj četvrtini bila je uzrok preokreta. Zvezda je primila 29 poena u drugih 10 minuta i Zada je na odmor otišao sa prednošću od tri poena.

Crveno-beli su odlično počeli drugo poluvreme i poveli, ali je Zadar uspeo da se vrati i u poslednjih 10 minuta se ušlo sa rezultatom u egalu. Jedna serija je Crvenu zvezdu dovela do prednosti, ali se Zadar nije dao.

Poveli su pred kraj meča, a Bili Beron je trojkom izjednačio na 76:76 na minut do kraja. Usledila su dva poena Dominika Mavre, koja su rešila meč. Bili Beron i Filip Čović su imali šuteve za produžetak koje su promašili.

Brajon Alen i Dominik Mavra bili su nezaustavljivi u ekipi Zadra sa 22 i 18 poena, a kod Crvene zvezde najbolji je bio Boriša Simanić sa 16 poena. Pored njega jedini dvocifren bio je Dejan Davidovac sa 11 poena.