Stotka Himkija protiv Albe!

IZVOR: Republika - 12.12.2019 | 19:19

Dosta čudan meč odigrali su Himki i Alba na otvaranju 13. runde Evrolige. Nemački tim odigrao je odlično uvodni deo meča, na prelazu iz prve u drugu deonicu napravio seriju 11:0 i poveo sa velikih 12 poena razlike (35:23), da bi potom usledio pravi potop čete Garsije Aita. Himki se "povampirio", nije bio ni nalik timu koji je izgubio četiri meča u nizu i usledio je veliki preokret.

5 poena i 3 asistencija za Stefana Jovića

Rusi su meč prelomili u finišu prvog i početkom drugog poluvremena. Serijom 12:2 domaći su ozbiljan minus pretvorili u prednost od tri poena uoči velikog odmora (54:51), a onda su nastavili u trećoj četvrtini gde su stali. Još jedna serija, ovoga puta 8:0 i Nemci su kapitulirali - 62:51.

U toj trećoj deonici Alba je ubacila samo 12 poena, razlika je otišla na velikih 16 poena, pa se u finišu postavljalo samo pitanje da li će momci iz Berlina izboriti častan poraz.

Stotka je "pukla", ali kako je Himki "olabavio" u odbrani Alba je nekako uspela da dođe do 87 ubačenih koševa.

Devin Buker sa 24 poena bio je najbolji u domaćem sastavu. Pratili su ga Aleksej Šved (22p, deset ispaljenih trojki i samo tri pogođene), Jonas Jerebko (18) i Antoni Gil (16). Naš Stefan Jović za 13 minuta ubacio je pet poena.

Albu je predvodio Rokas Giedraitis sa 17 koševa.