Sulejmani nadomak titule

IZVOR: Republika - 28.04.2018 | 19:22

Fudbaleri Jang Bojsa pobedili su Lucern posle preokreta rezultatom 2:1 u 32. kolu prvenstva Švajcarske i tako došli na korak do osvajanja titule.

Fudbaleri Jang Bojsa

Gosti su pred preko 30.000 navijača u Bernu poveli golom Kristijana Šnojvlija u 47. minutu, a samo pet minuta kasnije Jang Bojs je stigao do izjednačenja. Strelac je bio Gijom Oaro iz penala, a sva tri boda timu iz Berna doneo je Žan Pjer Nsame minut pre kraja regularnog dela utakmice. Prethodno je Valerijan Hvilija promašio penal u 76. minutu.

#MondayMotivation ????? #ybforever #bscyb #gäubschwarz #whatateam

Објава коју дели BSC YOUNG BOYS (@bscyb_offiziell) дана 23. Апр 2018. у 3:52 PDT

Jang Bojs na čelu tabele sada ima 75 bodova, 16 više od Bazela koji u nedelju dočekuje Tun. To znači da tim iz Berna može već u nedelju da obezbedi titulu ukoliko aktuelni šampion ne upiše pobedu.

Do kraja sezone ostalo je još pet kola, a Jang Bojsu je jedan trijumf dovoljan da dođe do prve titule posle 22 godine.

Miralem Sulejmani je igrao sve do sudijske nadoknade.