MANČESTER JE CRVEN: Junajted novom pobedom preskočio gradskog rivala na tabeli Premijer lige (VIDEO)

IZVOR: Republika - 12.02.2023 | 16:58

"Crveni đavoli" došli do važnog trijumfa u samoj završnici meča.

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Lids na gostovanju, u okviru 23. kola Premijer lige.

Utakmica na Eland Roudu pripala je "crvenim đavolima", koji su slavili rezultatom 2:0.

Mreže su dugo mirovale i mnogi su pomislili da će ovi rivali remizirati drugi put u četiri dana, ali da ne bude tako su se postarali gosti u poslednjih deset minuta utakmice.

Markus Rašford je u 80. minutu na asistenciju Luka Šoa glavom matirao Ilana Melijea, a pet minuta kasnije je Alehandro Garnačo otklonio sve dileme oko pitanja pobednika.

Pobeda gostiju sa Old Traforda je mogla da bude još ubedljivija, ali su pogoci Rašforda iz 89. i Veghorsta iz sudijske nadoknade poništeni zbog ofsajda.

Ovom pobedom je Junajted preskočio gradskog rivala, Mančester siti, pa trenutno zauzima drugo mesto na tabeli, dok je Lids ostao 17. (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-1-41886"));