KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Dinamo PREŽIVEO u Bugarskoj, remi Monaka i PSV-a!

IZVOR: Republika - 02.08.2022 | 20:02

Uzbudljivo veče na terenima širom Evrope.

Fudbaleri Dinamo Zagreba savladali su u gostima Ludogorec rezultatom 2:1 (2:1), dok su Monako i PSV remizirali (1:1) u prvim mečevima 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvak Hrvatske fenomenalno je počeo duel u Razgradu. Već nakon devet minuta igre na semaforu je stajalo 0:2, zahvaljujući golu Perića u 6, te autogolu Padta, tri minuta kasnije. Nadu Bugarima doneo je Tekpetej sredinom prvog dela igre, a od tada nije bilo promene rezultata.

Uprkos ofanzivi "lude šume", Zagrepćani su odneli minimalnu prednost na "Maksimir" pred revanš koji je zakazan za 9. avgust.

Sa druge strane, Monako i PSV su remizirali u "kneževini" sa 1:1, iako je gost iz Ajndhovena imao prednost posle prvog dela igre. Verman je dao vodeći gol u 38. minutu, ali je zaostatak anulirao Disasa, desetak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Podsetimo, ranije tokom večeri Plzen je bio bolji od Šerifa u Moldaviji, pa će u Češkoj kroz sedam dana braniti 2:1.

Takođe, u podne je u Nionu obavljen žreb za plej-of fazu kvalifikacija za elitno takmičenje, o čemu se detaljnije možete informisati OVDE.