EPSKI DEBAKL MILIONERA. Dortmund POPIO pet KOMADA na Vestfalenu!

IZVOR: Republika - 06.02.2022 | 16:27

Bajern Minhen nije igrao u nedelju, ali se dobrano približio novoj tituli u Bundesligi.

Borusija Dortmund je na svom terenu u derbiju 21. kola Bundeslige doživela epski debakl od Bajera iz Leverkuzena.

Farmaceuti su u potpunosti uništili "Milionere" sa 5:2, pa Borusija sad ima devet bodova manje od vodećeg Bajerna.

U prvih 16 minuta utakmice videli smo dva autogola. Prvo je Akandži smestio loptu u svoju mrežu u 11. minutu, a potom je 300 sekundi kasnije Frimpong učinio isto.

Ipak, Leverkuzen je do kraja prvog poluvremena postigao dva nova gola. Florijan Virc je u 20. minutu doneo prednost Bajeru, a potom je Andrih u 28. povisio na 3:1.

Gosti su nastavili teror i u nastavku. Ta je na startu drugog dela pogodio za 4:1, a potom je u završnici meča Dijabi povisio na 5:1.

Dortmund je do kraja utakmice uspeo da smanji golom Tigesa u nadoknadi vremena.

(function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-42-37166"));