PREMIJER LIGA: Totenhem pobedio Vulvse u povratku Harija Kejna, Junajted razočarao navijače!

IZVOR: Republika - 22.08.2021 | 15:02

Od 15 časova odigrane su dve utakmice 2. kola Premijer lige.

Duel Hejbjerga i Himeneza

Fudbaleri Totenhema stigli su i do druge pobede pošto su na vrućem gostovanju savladali Vulverhempton sa 1:0.

Jedini gol postigao je Dele Ali sa bele tačke u 9. minutu, nakon što ga je golman "Vukova" Žoze Sa oborio u kaznenom prostoru.

Vulverhempton je tokom celog meča bio daleko bolji rival, imao je maltene 30 udaraca ka golu Sparsa, dok je nezaustavljiv bio Adama Traore. Ipak, Totenhem je nekako uspeo da stigne do tri boda i sad ih ima maksimalnih šest posle dva kola.

Takođe, prvi put ove sezone zaigrao je i Hari Kejn koji je ušao u igru umesto Sona. Engleski napadač je imao nekoliko dobrih poteza, a videćemo da li ovo znači i njegov siguran ostanak u Severnom Londonu.

U drugom meču Sautempton je uspeo da odoli Mančester junajtedu. Na Sent Merisu bilo je 1:1.

Sveci su poveli golom Čea Adamsa u prvom poluvremenu, a bod Junajtedu doneo je Mejson Grinvud početkom drugog.

Crveni đavoli su pokušali da dođu do sva tri boda, ali nisu uspeli, pa posle dva kola imaju četiri poena, dok je Sautempton stigao do prvog.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je 86 minuta za goste sa Old Traforda, a imao je jednu veoma dobru priliku za gol krajem prvog dela igre.

Nedeljni program zatvaraju u derbiju Londona Arsenal i Čelsi.