LIVERPUL MOĆAN U MANČESTERU: Firmino zvezda PREOKRETA na Old Trafordu

IZVOR: Republika - 13.05.2021 | 21:11

Veliki derbi Engleske Mančester Junajted-Liverpul završen je pobedom izabranika Jirgena Klopa 4:2.

Fudbaleri Liverpula

Iako su navijači Mančester Junajteda blokirali put autobusa sa igračima i stručnim štabom Liverpula, to ih nije mentalno omelo da pobede boljeplasiranog rivala.

Bruno Fernandeš je u 10. minutu doveo Junajted u vođstvo. Liverpul je zatim krenuo u rapidan preokret koji im je obezbedio trijumf.

Dijego Žota je izjednačio u 34. minutu, a zatim je krenuo šou Roberta FIrmina, Brazilac je postigao gol u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i u 47. minutu za ozbiljnih 3:1. Smanjio je Markus Rašford u 68. minutu, a konačan rezultat je postavio Mohamed Salah laganim golom u 90. minutu.

Liverpul se grčevito bori za Evropu, sada su na petoj poziciji za Ligu Evrope sa 60 bodova, dva više od Vest Hema.