(VIDEO) SENZACIJA NA ETIHADU: Lids ŠOKIRAO Mančester siti!

IZVOR: Republika - 10.04.2021 | 14:36

Poraz "građana" u Premijer ligi.

Slavlje igrača Lidsa na meču protiv Mančester sitija

Fudbaleri Lidsa iznenadili su Mančester siti u 31. kolu Premijer lige pošto su ga savladali na "Etihadu" sa 2:1.

Ovaj kiks neće previše uzdrmati "građane", s obzirom na to da su zadržali ogromnu prednost na tabeli u odnosu na najbliže konkurente.

Podvig Lidsa dobija na snazi i zbog isključenja kapitena Kupera koji je zaradio direktan crveni karton, a prethodno je Dalas doneo prednost gostima u 42. minutu.

Naravno, posle toga u nastavku je domaćin još više napao, ali nije uspevao da probije bedem ekipe Marsela Bjelse.

Izjednačenje se desilo tek u 76. minutu kada je Feran Tores bio strelac gola za 1:1.

Ali, do kraja meča "građani" više nisu imali većih prilika, a veliku šansu za Lids propustio je Rafinja u 86. minutu kada je izašao jedan na jedan ispred Edersona, ali nije uspeo da ga obiđe.

Međutim, ukazala se nova prilika u 91. minutu za Stjuarta Dalasa, iskoristio ju je i postao apsolutni heroj Lidsa.

(function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-1-29415"));