EVERTON PAO NA "STAMFORD BRIDŽU": Čelsi ostvario KLJUČNU pobedu za Ligu šampiona!

IZVOR: Republika - 08.03.2021 | 20:40

Menadžer Čelsija Tomas Tuhel nadmudrio kolegu sa suparničke klupe Karla Anćelotija.

Čelsi nadigrao Everton - Slavlje Tuhela i Žoržinja

Fudbaleri Čelsija savladali su Everton sa 2:0 (1:0), u meču 27. kola engleske Premijer lige.

Oba tima su ostala na svojim pozicijama u premijeršipu, "plavci" su četvrti sa 50 bodova, dok su "karamele" na petom mestu.

Čelsi je poveo u 31. minutu. Alonso je proigrao Haverca, koji je šutirao, loptu je skrenuo Godfri i smestio je u svoju mrežu.

U 64. minutu golman Evertona Pikford je skrivio penal, koji je realizovao Žoržinjo, čime je četa Tomasa Tuhela potvrdila nova tri boda.

Do kraja utakmice je Verner imao dva opasna šuta i Kante jedan, ali je sva tri odbranio Pikford i tako spasao svoju ekipu težeg poraza.

function resetIframeHeight(o) { o.style.height = o.contentWindow.document.documentElement.scrollHeight + 'px'; }