ATOMSKI FUDBAL U KELNU: Remi Nemačke i Švajcarske - Ukrajinci srušili Špance!

IZVOR: Republika - 13.10.2020 | 20:58

Fudbaleri Nemačke i Švajcarske odigrali su nerešeno 3:3 u trećem kolu A Lige nacija posle sjajnog meča, dok je Ukrajina savladala selekciju Španije minimalcem.

Nemačka - Švajcarska

Viđeno je čak šest pogodaka, od kojih su neki bili vanserijski.

Švajcarska je povela preko Gavranovića već u 5. minutu, da bi prednost fenomenalnim golom duplirao Remo Frojler, koji je lepo lobovao Manuela Nojera.

Nije mnogo trebalo domaćima da smanje, a strelac je bio Timo Verner, koji je nekako pronašao put do mreže Zomera.

Nemačka se u meč vratila početkom drugog poluvremena preko Haverca, ali je Gavranović svojim drugim pogotkom ponovo doneo prednost svojoj selekciji.

Konačan rezultat postavlja Serž Gnabri, možda i najlepši golom na utakmici.

Ukrajina je slavila na svom terenu 1:0 protiv lidera grupe Španije.

Ukrajina Španija

Furija je dominirala utakmicom u Kijevu, imala čak 70 odsto poseda lopte i 20 udarca ka golu, ali je jedan kontra-napad domaćina i dekoncentracija u odbrani presudila.

Bilo je to u 76. minutu. Golman Georgi Buščan poslao je dugu loptu, ona je stigla do Andrija Jarmolenka, koji je između defanzivaca Furije proigrao Viktora Cigankova za rutinsku egzekuciju.