KAKAV DEBI U ENGLESKOJ: Ivić nadmudrio Murinja i upisao veliku pobedu!

IZVOR: Republika - 05.09.2020 | 16:04

Vladimir Ivić upisao je prvu veliku pobedu na klupi Votforda.

Vladimir Ivić

Popularni "stršljenovi" savladali su na svom terenu Totenhem Žozea Murinja sa 2:1.

Sparsi jesu bili oslabljeni na ovom duelu neigranjem brojnih prvotimaca koji trenutno imaju reprezentativne obaveze. Ipak, i pored toga veliki je uspeh pobediti tim sa Sonom, Mourom, Ndombeleom, Lamelom, Hartom Orijeom..

Votford je poveo golom Kinje u 20. minutu, a do kraja poluvremena sa bele tačke precizan je bio i Andre Grej. Poraz Totenhema ublažio je, takođe sa penala, Son u završnici utakmice.

Zanimljivo je da je portugalski trener u poslednjim sekundama meča pred gol Votforda poslao i golmana Gazanigu, kako bi izbegao poraz. Ipak, to mu nije pošlo za rukom, a Votford je mogao da stigne i do ubedljivije pobede, ali je udarac sa preko pola terena sa gol linije očistio Son, pa je na kraju bilo 2:1 za domaćina.

Ovo je ujedno bio i prvi meč Vladimira Ivića na klupi Votforda, pa se može reći da je imao debi iz snova, jer ne može svako da se pohvali time da je pobedio Murinja.