KRALJ POKAZAO ZUBE: Real utišao Arenu, Vilijams-Gos pobedio svoje!

02.05.2023

18:32

Španci uzvratili udarac. Igraće se četvrta utakmica.

Košarkaši Real Madrida savaladali su Partizan u “Štark areni” sa 82:80 i tako smanjili na 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige.

Odlično je Partizan ušao u utakmicu. Crno-beli su serijom 12:0 doveli Arenu do usijanja, sjajan je bio Alen Smailagić koji je sa nekoliko maestralnih poteza zaludeo Valtera Tavaresa. Popularnom Smailiju priključio se i Jam Madar. Izraelac je pogodio šest poena bez promašaja, a kada pomenutom tandemu nije išlo, Džejms Naneli je preuzimao ulogu lidera. “Parni valjak” je nakon prve deonice imao prednost od 32:19, ali onda je usledio očekivan pad prouzrokovan izostankom Kevina Pantera i Matijasa Lesora.

Odlučio se Real za zonu 2-3, svesno su izabranici Ćusa Matea ostavljali na šutu van linije 6,75 umornu bekovsku liniju crno-belih. To je davalo rezultate, topila se prednost domaćina, Tavares je bio nezaustavljiv. “Kraljevići” su prišli na samo -3 nakon druge četvrtine – 45:48.

U nastavku susreta Valteru Tavaresu priključio se Najdžel Vilijams-Gos. Nekadašnji plejmejker Partizana dirigovao je igrom "kraljevskog kluba". Gosti su imali u finišu trećeg perioda maksimalnih +5, ali se u poslednji kvartal ušlo sa 66:63 u korist Španaca.

Četvrta četvrtina donela je pregršt uzbuđenja, rezultatsku klackalicu i neke ne baš očekivane poteze sa obe strane. Džanan Musa je očajno šutirao za tri, dok je Zek Ledej imao samo 3/10 za dva.

Ispostaviće se, odlučujući koš postigao je Najdžel Vilijams-Gos, koji je trojkom na 25 sekundi do kraja rešio pitanje pobednika. Upravo je on odigrao jedan od najboljih mečeva ove sezone, sa 22 poena na svom kontu, a najbolji pojedinac kod gostiju bio je Valter Tavares, koji je postigao 26 poena i njima pridodao još 11 skokova. Dvocifren je bio još Mario Hezonja, koji je upisao 12 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Sa druge strane, kod oslabljenog Partizana glavnu reč su vodili Alen Smailagić i Zek Ledej, sa po 15 poena na svom kontu, a dvocifrene učinke imali su još i Džejms Naneli sa 13, Jam Madar sa 13 i Dante Egzum sa 11 poena.

Nova utakmica na programu je u četvrtak od 20.30. Matijas Lesor se vraća u sastav Partizana, a crno-beli će sa sjajnim centrom pokušati da obezbede plasman na fajnal-for u Kaunasu. I Real će biti pojačan, Gabrijel Dek biće na raspolaganju Ćusu Mateu.

Partizan - Real Madrid 80:82

/32:19, 16:26, 15:21, 17:16/

Dvorana: Štark arena

Gledalaca: 20.091

Sudije: Boris Rižik, Mehdi Difala, Emin Mogulkoč

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 15, Avramović, Koprivica, Smailagić 15, Papapetru 4, Eksum 11, Naneli 13, Trifunović 2, Anđušić 6, Madar 12.

REAL: Vilijams-Gos 22, Rendolf 1, Fernandez 6, Abalde, Hanga 3, Hezonja 12, Rodrigez 3, Poare, Kornelie, Tavares 26, Ljulj, Musa 9.

40. minut - Kraj utakmice! Real je slavio sa 82:80 i tako smanjio u seriji na 2:1.

40. minut - Vilijams-Gos je pogodio za tri - 80:77.

38. minut - Ponovo Tavares "cepa" odbranu crno-belih - 77:77.

37. minut - Ide trojka Nanelija! Partizan je ponovo u vođstvu - 77:75.

36. minut - Mnogo prostora za Tavaresa u reketu. Centar Reala to znalački koristi - 75:72.

35. minut - Drama se nastavlja - 72:72.

33. minut - Imao je Egzum priliku da ponovo dovede crno-bele u vođstvo, ali lopta je završila na prvom obruču - 68:70.

31. minut - Dante Egzum pogađa uz faul Tavaresa. Novi tajmaut Ćusa Matea - 67:68.

IV četvrtina

30. minut - Totalni preokret Reala! Madriđani su zahvaljujući maestralnoj četvrtina Vilijamsa-Gosa u vođstvu - 66:63.

28. minut - Partizan nikako da se konsoliduje, sada se Real pita za sve - 62:58.

26. minut - Hezonja pokazuje svoj raskošni taletan - pet vezanih poena Hrvata - 58:55.

24. minut - Vode Madriđani prvi put na meču - 54:53.

23. minut - Vilijams-Gos je postigao čak šest poena na startu treće deonice - 53:21.

21. minut - Kakvo zakucavanje Smailagića preko Tavaresa. Na drugoj strani Vilijams-Gos pogađa trojku - 50:48.

III četvrtina

20. minut - Real je uspeo da istopi 15 poena viška crno-belih u finišu druge deonice. Partizan na poluvremenu ima prednost od 48:45.

18. minut - Primakao se Real na 43:46 zahvaljujući sjajnom Tavaresu.

17. minut - Nakon novih poena Tavaresa Real je uhvatio rezultatski priključak - 41:37.

16. minut - Prazan hod obe ekipe. Dva minuta bez koša Partizana ili Reala - 41:32.

14. minut - Rudi Fernandez ne promašuje sa distance - 41:31. Tajmaut Željka Obradovića.

12. minut - Smailagić nastavlja u istom ritmu. Alen je precizan van linije 6,75 za 37:22.

II četvrtina

10. minut - Fenomenalna četvrtina Partizana. Odlična timska igra dovela je do 32:19.

8. minut - Najveća prednost na utakmici. Crno-beli vode sa 27:13.

6. minut - Partizan je već postigao 23 poena. Madar šutira 3/3 - 23:13.

5. minut - Na trojku Muse istom merom je odgovorio Anđušić - 18:11.

4. minut - Konačno se u strelce upisao Tavares. Gosti su se konsolidovali - 13:6.

3. minut - Prve poene za Real delo su Vilijams-Gosa i to sa slobodnih bacanja - 12:2.

2. minut - Naneli za tri! Ćus Mateo traži tajmaut - 9:0.

2. minut - Madar i Smailagić pogađaju sa početno vođstvo crno-belih 6:0.

I četvrtina

20.10 - Na Kalemegdanu gde je organizovano gledanje utakmice nema gde igla da padne. "Grobari" su na visini zadatka.

20.00 - Obe ekipe izašle su na zagrevanje, Real je dočekan zvižducima, dok je pogrdno skandrino Džananu Musi.

19:47 - U dvoranu je stigao i suspendovani Matijas Lesor.

19:37 - Navijači u velikom broju stižu u "Štark arenu".

18:54 - Oglasio se "krvnik" Geršon Jabusele.

18.51 - "Grobari" pripremili originalno koreografiju.

18.47 - Ispred "Štark arene" su ogromne snage bezbednosti.