“ORLOVI” LAKŠE DIŠU: Mitrović srušio Nigeriju za miran san do Rusije

27.03.2018

18:06 >> 20:49

U okviru priprema za Svetsko prventvo fudbalska reprezentacija Srbije je u Londonu bila bolja od selekcije Nigerija – 2:0 (0:0).

Mitrović je sa dva gola srušio Nigeriju

Naša selekcija je ovoga puta bila mnogo bolja u odnosu na susret sa Marokom. Selektor Krstajić je izvršio pet promena u odnosu na taj susret, na terenu su od starta bili Stojković, Rukavina, Ivanović, Nastasić i Milivojević.

Srbija je bila bolji rival, a u 13. minutu sudija Pouson nas je žestoko oštetio. Englez nije video da je posle šuta Mitrovića glavom lopta ušla u gol rivala, pa je pustio da se utakmica nastavi.

U prvih 45 minuta imali smo mnogo šansi. Pretio je Tadić, pokušao i Kostić, ali lopta nije htela u gol. Na drugoj strani mučio nas je Mozes. Fudbaler Čelsija je konstantno pokušavao, a jednom je čak i dobrano zagrejao Stojkovićeve dlanove.

Srbija je bila bolji rival i u nastavku. Nagrada je konačno stigla u 69. minutu. Posle dobre akcije sa Kostićem, Mitrović je pogodio za 1:0. To nije bilo sve. U 81.  minutu Tadić je sjajno našo Kostića, ovaj je opet ubacio, a Mitrović još jednog pogodio za 2:0, aklciju iz snova i važnu pobedu Srbije.

Ovaj trijumf malo će rasteretiti selektora Krstajića i omogućiti mu da uz manje pritiska sprema taktiku za Svetsko prvenstvo. Posle blede partije protiv Maroka, naša selekcija je popravila utisak, a selektor je još jednom video na koga može ozbiljno da računa.

TOK UTAKMICE:

Drugo poluvreme: Mitrov rafal

90. minut - UTAKMICA JE ZAVRŠENA

90. minut - Tadić je završio susret, Maksimović je u igri.

88. minut - Kostić izlazi u igri je Gaćinović.

81. minut - SRBIJA VODI SA 2:0! Sjajna akcija Srbije i novi gol Aleksandra Mitrovića!

80. minut - Ljajić izazi iz igre, na terenu je Živković.

76. minut  - Kostić je ponovo pokušao sa distance, ali je i ovoga puta golman Nigerije bio siguran.

75. minut - Srbija i posle gola drži loptu u svom posedu.

69. minut . KONAČNO ! Srbija je uspela da povede. Mitrović i Kostić su odigrali dupli pas, a onda je naš napadač pogodio za 1:0.

65. minut - Matić izlazi u igri je Marko Grujić.

63. minut - Ivobi je promešao našu odbranu, ubacio je loptu u kazneni prostor, Igalo je pokušao atraktivno da je zahvati ali nije uspeo. Igalo je pretio i u sledećem napadu.

58. minut - Izveli smo i sedmi korner ali nije bilo opasnosti po gol rivala.

50. minut - Ljajić je mogao da ima veliku šansu, ali je sebi dao suviše jak for.

49. minut - Kostić je ukrao loptu, a onda šutirao, ali nije uspeo da pogodi metu.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme: Srbija žestoko oštećena

45. minut - Do kraja prvog dela igre nije bilo većih uzbuđenja.

41. minut - "Orlovi" su još jednom mogli do gola. Lopta je brzo išla sa jedne na drugu stranu. Ljajić je pronašao Kostića, ovaj je šutirao, ali samo u spoljni deo mreže.

35. minut - Mozes je najveća opasnost po gol Srbije! Fudbaler Čelsija je još jednom pokušao sa distance, ali nije pogodio metu.

30. minut - Kostić je oprobao udarac sa distance, ali nije bio ni blizu.

28. minut - Ivobi je šutirao sa distance, a lopta je otišla pored Stojkovićevog gola.

25. minutu - Srbija je imala novu veliku šansu! Tadić je sa svega nekoliko metara šutirao, ali je golman Uzoho uspeo da sačuva svoju mrežu.

22. minut - Ivobi je prhvatio loptu, pokušao da šutira, ali ga je izblokirao Kolarov.

17. minut - Srbija je mnogo bolji rival na početku meča!

13. minut - Mitrović je šutirao glavom, činilo se da je lopta prešla gol-liniju ali sudija  Kreg Poson nije smatrao tako. Jasno je da je naša selekcija oštećena.

12. minut - Srbija je imala veliku šansu! Kolarov je pronašao Mitrovića, ali naš napadač nije uspeo da šutira na vreme.

10. minut - STOJKOVIĆ! Nigerija je imala dobru priliku. Šutirao je Mozes, ali je naš čuvar mreže sjajno odbranio.

8. minut - Tukao je dobro Mitrović sa distance, ali je golman Uzoho uspeo da zaustavi njegov udarac.

4. minut - Prve varnice na terenu, Mitrović je razmenio nekoliko teških reči sa jednim igračem Nigerije.

3. minut - Ljaljić je izveo prekid, lopta je pala u kazneni prostor, ali Ivanović nije uspeo da šutira.

1. minut - Utakmica je počela!

20.30 - Šta od ovog meča očekuje Dušan Basta, možete da pročitate OVDE.

20.12 - Evo i sastava Nigerije:

NIGERIJA: Uzoho - Ebuehi, Trost Ekong, Ajdovu, Avazijem - Ndidi, Obi, Ivobi - Onazi, Mozes, Musa.

20.11 - Evo i sastava koji je selektor Mladen Krstajić izveo na ovom susretu:

20.10 - Posle poraza od Maroka, "orlovi" su istakli da će po svaku cenu pokušati da poprave utisak i da savladaju Nigeriju.