KRAJ EVRO SNA: Zvezda pala na ruskoj zimi, Pešić i Ben promašili osminu finala

21.02.2018

15:52 >> 18:53

U revanšu šesnaestine finala Lige Evrope fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od ekipe CSKA na gostovanju u Moskvi 1:0 (1:0).

Jednostavno, šansa je propuštena u Beogradu. Za razliku od prvog meča, Rusi su ovoga puta bili dosta konkretniji. Kao da su se bolje snašli na temperaturi od minus 12 stepeni Celzijusa, koliko je bilo na „Veb areni“ tokom utakmice.

Zvezda je opet pretila u nekoliko navrata, ali... U prvom minutu sudijske nadoknade, svi su čekali da arbitar De Souza pošalje igrače u svalčionicu. CSKA je krenuo u napad, posle dobre akcije Džagoev je sa svega nekoliko metara lako matirao Borjana.

Crveno-beli su možda i oštećeni, jer se čini da je Fernandez u začetku akcije igrao rukom.

U nastavku CSKA je odbijao napade gostiju, dok je lopta bila na polovini našeg predstavnika.  Ipak, crveno-beli su imali veliku šansu u 81. minutu ali Pešić nije uspeo da zatrese mrežu sa svega nekoliko metara. Priliku u 90. minutu imao je i Ben, ipak, nije pogodio metu.

Zvezda je bez obzira na sve, ove godine bila sjajna u Evropi. Vratili su se crveno-beli na veliku scenu, a da je bilo malo više sreće i koncentracije i CSKA bi bio precrtan u Milojevićevom notesu.

TOK UTAKMICE:

DRUGO POLUVREME: ŠTETA!

90. minut - Nova velika šansa za Zvezdu - Ben je imao idealnu poziciju, ali je loše šutirao.

88. minut - U igri su Račić i Adžić, izašli su Jovičić i Radonjić.

84. minut - Tražili su penal fudbaleri Zvezde, ali je De Souza samo odmahnuo rukom.

81. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Srnić je ubacio loptu, Ignašević je ostao kratak, ali Pešić nije uspeo da je zahvati pred golom CSKA.

78. minut - Milojević menja - Donald izlazi iz igre, na terenu je Srnić.

78. minut - Radonjić je pokušao sa distance, ali je Akinfejev bio siguran.

73. minut - Pešić je pretio, ali nije uspeo da ugrozi gol CSKA.

64. minut - Milan Borjan čuva Crvenu zvezdu! Džagoev je sa svega nekoliko metara šutirao glavom, ali je golman crveno-belih fantastično odbranio.

55. minut - Tukao je Musa sa distance, ali je Borjan bio na mestu.

53. minut - Ben se našao sam pred golom rivala, ali sudija je procenio da je napadač bio u ofsajd poziciji.

50. minut - CSKA od početka drugog dela igre drži loptu u svom posedu.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

PRVO POLUVREME: Džagoev šokirao Zvezdu

46. minut - CSKA JE POSTIGAO GOL! Džagoev je zatresao mrežu, ali čini se da je u početku akcije Fernandez igrao rukom.

40. minut - Zvezda je imala veliku priliku... Ben je iskoristio grešku domaćih, pokušao je da uposli Radonjića na drugoj strani, ali je Pešić zakačio loptu i tako upropastio sve.

36. minut - Sevnula je kontra, Ben je uposlio Jovičića, a ovaj je loše šutirao.

35. minut - Borjan nije uspeo da uhvati loptu. CSKA je imao veliku šansu, ipak domaći nisu mogli da pogode mrežu.

32. minut - Centrirao je Stojković, lopta je nezgodno odskočila pred golom Akinfejeva, ali niko nije uspeo da stigne do nje.

27. minut - Pao je Džagoev  u kaznenom prostoru, Rusi su tražili penal, a sudija je samo odmahnuo rukom.

25. minut - CSKA ponovo drži loptu u nogama, a Zvezda još jednom napada. Pešić je tražio Bena, lopta se odbila do Radonjića, ali mladi fudbaler nije uspeo da je zahvati na pravi način.

20. minut - Prvi ozbiljan napad crveno-belih! Prvo je Radonjić osujećen, a onda je izblokiran Krstičićev udarac.

18. minut - Domaći su ozbiljno pretili, ali sudija je procenio da je Musa bio u ofsajd poziciji.

15. minut - CSKA je za nijansu konkretniji rival na startu utakmice. Rusi su sve češće na polovini Zvezde.

11. minut - Le Talek odlično igra na startu utakmice. Još jednom je Francuz zaustavio Musu.

8. minut - Musa je ušao u kazneni prostor, pokušao je da uposli Venbluma, ali je Milan Borjan sjajno intervenisao.

4. minut - Igra se na sredini terena, u laganom ritmu, kao početno ispitivanje snaga.

1. minut - Ben je bio u prodoru, ali je loše centrirao.

1. minut - Meč je počeo!

17.59 - Oko 2.000 "delija" je na stadionu.

17.53 - Sve je spremno za meč:

17.50 - Polako se puni sektor namenjen za navijače crveno-belih.

17.45 - Trenutna temperatura u Moskvi je minus 12 stepeni Celzijusa.

17.35 - Najvatrenije pristalice domaćih polako stižu na stadion. Oni su, zbog bratskih odnosa sa pristalicama Partizana, već otpevali nekoliko negativnih pesama na račun crveno-belih.

17.25 - Pri izlasku na teren, igrači CSKA grejali su se toplim čajem.

17.20 - Fudbaleri Crvene zvezde imaju dodatni motiv za ovaj meč! O čemu je reč, pročitajte OVDE.

17.14 - Prema najavama na stadionu će biti oko 20.000 navijača.

17.04 - "VEB arena" je pod ledom, a radnici daju sve od sebe da osposobe teren. 17.14