PARTIZAN OVERIO JESENJU TITULU U HUMSKOJ: Minimalac crno-belih za miran ZIMSKI SAN! (VIDEO)

18.12.2021

13:52

Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Kolubare sa 1:0, u okviru 21. kola Superlige Srbije, i tako overili jesenju titulu.

Partizan - Kolubara

Partizan je bez poraza završio prvi deo sezone, a strelac jedinog gola na meču je bio Kvinsi Menig.

Crno-beli su imali veliku šansu za vođstvo već u 10. minutu, ali je gol Milovanovića poništen. Sudija je konsultovao VAR i dosudio ofsajd.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su imali terensku inicijativu tokom celog meča, ali nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju u prvom poluvremenu, iako su imali par izglednih šansi preko Meniga, Živkovića i Milovanovića.

Posle odmora su fudbaleri Partizana krenuli još ofanzivnije, a na samom startu drugog poluvremena Milovanović je ponovo bio u šansi, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Vodeći tim prvenstva je stigao do gola tek u 67. minutu, kada je Menig šesti put ove sezone zatresao mrežu rivala.

Posle kornera sa desne strane, lopta se odbila do ivice kaznenog prostora, natrčao je Menig i volej udarcem poslao loptu u mrežu.

Do kraja je opasnije pripretio još Miljković, ali bio je neprecizan, pa razultat na kraju meča ostao 1:0.

U ovom meču se vratio Rikardo Gomeš posle pauze zbog povrede, ali nije uspeo da uveća golgeterski učinak.

Crno-beli tako završavaju ovu polusezonu sa pet bodova prednosti nad Crvenom zvezdom, dok je drugi pratilac Čukarički sa 38.